Golf turizmine business müjdesi

THY, yüksek harcama potansiyeline sahip turistler için ‘Direkt Turizm Hamlesi’ başlattı. Başta golfçüler olmak üzere zengin turistleri çekmek için direkt business seferler konuldu

11.10.2018 Perşembe 02:30
Güncellenme: 10.10.2018 23:23

Turizmde yaşadığı krizin ardından ağırladığı turist sayısını kısa sürede artıran ancak turizm gelirlerinde istediği başarıyı gösteremeyen Türkiye turizmi bu konuda yeni bir adım attı. Türk Hava Yolları (THY) Yönetim Kurulu Başkanı İlker Aycı, özellikle yüksek harcama potansiyeline sahip turist grupları için ‘Direkt Turizm Hamlesi’ni başlattıklarını açıkladı. Protokol kapsamında 2019’dan itibaren Türkiye’nin gözde turizm merkezleri Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum-Milas havalimanlarından yurt dışında 11 ülkedeki 34 noktaya toplam 67 frekans ile tarifeli seferler düzenlenecek.

Hedef İngilizler

Türkiye’de otelcilerin özellikle şikayet ettiği konuların başında golf oyuncularının yüklü ekipmanları dolayısı ile direk seferlerle Antyalya’ya seyahat edememesi geliyordu. Aycı, attıkları bu adımla beraber kırmızı kuyruk yani THY’nin business classs uçakları ile daha nitelikli turistleri direkt olarak ülkeye getireceklerini söyledi. Özellikle Antalya bölgesindeki muhteşem tesislerin çok özel golf sahalarına sahip olduğunu belirten Aycı, “Özellikle İngiltere’den hat sayısını artırmak ve  ‘business class’ uçaklar koymak suretiyle Antalya’ya direkt olarak, golf  turizminin getirilmesi ve bu ziyaretçilerin sayısının daha da artırılması için mücadele edeceğiz. Uçak bileti, araç kiralama, otel ve diğer tüm hizmetleri de paket haline getirip yeni bir modelle satışa sunacağız” şeklinde konuştu. Bu kapsamda haftalık 67 sefer düzenlenmesi planlanan ülkeler İngiltere  (8), Almanya (14), Rusya (14), Azerbaycan (7), Suudi Arabistan (3), Kuveyt (4),  Ürdün (4), Ukrayna (1), Cezayir (3), İsrail (5), Lübnan (4) olarak açıklandı.

HABER ÖNERİLERİ

Türkiye için güzel haber! 20 milyar dolara çıkacak

34 bin başvuru gelince bakan uyardı: Gerekeni yaparız

Kurtuluş savaşında bu yükü bindirmeyiz

Türkiye'nin gurur günü! Tek kalemdeki en büyük ihracat

Milyonlarca araç sahibi dikkat! İndirim yüzde 40'ı buldu

Son dakika: Müjde hayata geçti her ay 650 lira maaş

Ölüm aylığında yeni düzenleme

Son dakika: Milyonlarca emeklinin gözü Meclis'te! İntibak zammı...

Yabancı diziye % 30 iade

Türkiye’de fındık fiyatı artmazsa Brüksel’e yürürüz