Finalden sonra Ruslar Türkiye’de

Dünya Kupası’nın finaline sayılı günler kala, Türkiye’ye turist müjdesi geldi.

12.07.2018 Perşembe 02:30
Güncellenme: 11.07.2018 22:15
Rusya Tur Operatörleri Birliği (ATOR), turizm operatörlerinin 2018 Dünya Kupası’ndan sonra Türkiye turları satışında artış beklediklerini, bu turlarla ilgili taleplerde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre şimdiden yüzde 72’lik artış olduğunu bildirdi.
 
Ya çalıştılar ya izlediler
 
ATOR’un açıklamasında, “Türkiye’ye yaz turları taleplerinde geçtiğimiz yılın aynı dönemine göre yüzde 72’lik artış var. 2018 Dünya Kupası nedeniyle Ruslar’ın birçoğu ‘futbol ateşi’ ile ilgili işlerde istihdam edilmiş durumda. Evde futbol izlemek isteyen kişilerin bir kısmıysa turnuvadan sonraki dönem için tur satın aldı” ifadelerine yer verildi.
 
İndirim yapıldı
 
Tur operatörlerinin verilerine göre, Türkiye turları bu yıl, uçak benzin fiyatlarındaki artışa ve dış ortaklar için yakıt desteği programındaki şartların değişimine bağlı olarak en fazla yüzde 10’luk artış gösterdi. Açıklamada, “Türkiye bu yılın Temmuz ve Ağustos aylarında seferler için ödeme yapmıyor. Oysa geçen yıl ulaşım organizatörleri sefer başı 6 bin dolar almıştı. Yine de uçuş anında uçaklardaki doluluk oranı yüzde 100’e ulaşıyor” denildi. Talebin, Rus tur operatörlerinin ve Türk otelcilerin çeşitli indirim ve kampanya uygulamalarından dolayı da arttığı kaydedildi.

HABER ÖNERİLERİ

Konut satışları Haziran'da yıllık yüzde 22.4 arttı

Plajlar doldu taştı! Adım atacak yer yok

Müjde üstüne müjde! Emekliye iki ikramiye, gençlere 3 asgari ücret ve...

Bu bahisi kesin devlet kazanır

Microsoft net karını ve gelirini artırdı

‘Milli servet’ dedik gözümüz gibi baktık

F35’lerin fiyatı yüzde 6 ucuzladı

SGK'dan prim müjdesi geldi!

Bedelli askerliğe gidecek çalışanlar ne yapacak? İşte merak edilen soruların cevapları

En sıcak Haziran