FETÖ'nün iş dünyası yapılanması davası: 1 işadamı tahliye edildi

FETULLAH Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 21'i tutuklu 86 sanık hakkında açılan davanın 10. duruşması sona erdi.

07.12.2017 Perşembe 19:07
Güncellenme: 07.12.2017 19:07
DHA
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısında bulunan duruşma salonunda görülen duruşmada gün boyunca sanıkların ve avukatların tahliye talepleri alındı. Tahliye taleplerinin ardından duruşmaya yaklaşık bir saat ara verildi.
 
MAHKEME KARARINI AÇIKLADI
 
Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, İşadamı Murad Abdurrahman Baltacı'nın tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti, Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Maliye Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı ile Eski Bakanlardan Zafer Çağlayan'ın davaya katılma talebinin reddine karar veren mahkeme heyeti, 6 sanığın da dosyasının ayrılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, sanıkların mal varlıkları üzerindeki tedbir kararlarının devamına hükmederek, sanıkların kayyum atanan şirketlerinde illegal kayıt olup olmadığı konusunda bilirkişi raporu alınmasını karar verdi. Duruşma 26 Mart'a ertelendi. 
 

HABER ÖNERİLERİ

Son dakika... Türk jetleri vuruyor

PKK dalga dalga çökecek

Afrin'deki terör ittifakında sakal detayı!

YPG'de emir-komuta zinciri koptu!

Dünya Türk pilotu konuşuyor

TSK öldürülen terörist sayısını açıkladı

Sızma girişimindeki teröristler öldürüldü

Abdullah Ağar'dan Afrin uyarısı! PKK takip ediyor

Afrin'de yakalanan teröristlerin akıbeti belli oldu

ATAK'lar yerli üretim Cirit'le Afrin'deki hedefleri vurdu