FETÖ'nün iş dünyası yapılanması davası: 1 işadamı tahliye edildi

FETULLAH Terör Örgütü'nün (FETÖ) iş dünyası yapılanmasına yönelik kapatılan Türkiye İşadamları ve Sanayiciler Konfederasyonu (TUSKON) ve üye şirketlerine yönelik 21'i tutuklu 86 sanık hakkında açılan davanın 10. duruşması sona erdi.

07.12.2017 Perşembe 19:07
Güncellenme: 07.12.2017 19:07
DHA
İstanbul 23. Ağır Ceza Mahkemesi tarafından Silivri Ceza ve İnfaz Kurumları Yerleşkesi'nin karşısında bulunan duruşma salonunda görülen duruşmada gün boyunca sanıkların ve avukatların tahliye talepleri alındı. Tahliye taleplerinin ardından duruşmaya yaklaşık bir saat ara verildi.
 
MAHKEME KARARINI AÇIKLADI
 
Aranın ardından kararını açıklayan mahkeme heyeti, İşadamı Murad Abdurrahman Baltacı'nın tahliyesine karar verdi. Mahkeme heyeti, Ömer Faruk Kavurmacı ve Faruk Güllü'nün de aralarında bulunduğu 20 tutuklu sanığın tutukluluk hallerinin devamına karar verdi. Maliye Bakanlığı ve Ekonomi Bakanlığı ile Eski Bakanlardan Zafer Çağlayan'ın davaya katılma talebinin reddine karar veren mahkeme heyeti, 6 sanığın da dosyasının ayrılmasına karar verdi. Mahkeme heyeti, sanıkların mal varlıkları üzerindeki tedbir kararlarının devamına hükmederek, sanıkların kayyum atanan şirketlerinde illegal kayıt olup olmadığı konusunda bilirkişi raporu alınmasını karar verdi. Duruşma 26 Mart'a ertelendi. 
 

HABER ÖNERİLERİ

Hakkari'de çatışma: 3 terörist öldürüldü

Kastamonu'da 22 iş adamı ve Bank Asya çalışanına gözaltı

İşte Tosun'un sevgilisi! Orada tanışmışlar..

Afrin'in köyünde teröristlerin karargâhı bulundu

Yerli, milli uçaklarla ilk onlar uçuyor

Teröristlerin gerçek yüzünü böyle anlattılar

Cumhurbaşkanı Erdoğan, 10 maddelik uyum yasasını onayladı

Kedi Yeşim ve kasap İkram'ın ünü ülke sınırlarını aştı

Emine Erdoğan, '3.Yerel Tohum Buluşmaları Şanlıurfa' etkinliğine katıldı

TSK: 1 asker hastanede şehit oldu