FETÖ'cü Arif Erdem böyle görüntülendi!

Fetullahçı Terör Örgütü (FETÖ) üyesi firari eski futbolcu Arif Erdem, ABD'de görüntülendi.

23.01.2020 Perşembe 22:18
Güncellenme: 24.01.2020 09:33
FETÖ'nün futbol yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan firari Arif Erdem de ABD’de bir restorandan lüks aracıyla çıkarken görüntülendi. TRT Haber tarafından görüntülenen Erdem'in, eşiyle beraber bir restorandan çıkarak yeni olduğu anlaşılan lüks bir araçla uzaklaşması dikkati çekti.
 
Örgütün futbol yapılanmasına ilişkin soruşturma kapsamında hakkında gözaltı kararı bulunan Arif Erdem'in, 15 Temmuz darbe girişimi sonrası 23 Temmuz'da eşi ve iki çocuğuyla İpsala Hudut Kapısı'ndan yurt dışına çıktığı belirlendi.Türkiye'den beraberinde götürdüğü paralarla önce Yunanistan'a geçen Erdem, daha sonra ABD'ye yerleşti.
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı Terör ve Örgütlü Suçlar Bürosu savcılarından Mehmet Şenay Baygın tarafından FETÖ/PDY'nin "futbol yapılanmasına" ilişkin, daha önce Galatasaraylı eski futbolcu Hakan Şükür hakkında yakalama kararı çıkarılan soruşturma kapsamında, Arif Erdem, Uğur Tütüneker ve İsmail Demiriz hakkında da "FETÖ üyesi oldukları" gerekçesiyle gözaltı kararı alınmıştı.
 

HABER ÖNERİLERİ

Ellerinde Türk bayraklarıyla sokağa döküldüler

Atama kararları Resmi Gazete'de

Hamsinin kilosu 10 liraya düştü

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Saat 18.00'de Putin ile görüşeceğim

'Amerika’nın 10 yıllık Türkiye planı'

İkinci el araçta ekspertiz oyunu!

Bakan Kurum'dan kentsel dönüşüm açıklaması: Yıkım süreci başlıyor!

Samsun'da adliye önünde bıçaklı saldırı!

Elazığ'da su 3 ay ücretsiz oldu

Samsunlu iş adamı intihar etti