Fenomen Twitch yayıncısı Reckful hayatını kaybetti

World of Warcraft'ın en ünlü yayıncılarından biri olan ve Reckful adıyla bilinen Byron Bernstein, 31 yaşında hayatını kaybetti. Reckful'un ölüm sebebinin intihar olduğu düşünülüyor.

03.07.2020 Cuma 16:21
Güncellenme: 03.07.2020 16:25
Twitch takipçilerinin bildiği ve dünyanın en ünlü World of Warcraft oyuncularından biri olan Byron "Reckful" Bernstein, 31 yaşında hayatını kaybetti. Eski kız arkadaşı ve oda arkadaşı tarafından doğrulanan bu habere göre, Reckful'un ölüm sebebinin intihar olduğu düşünülüyor.
 
Oyun dünyasına adını World of Warcraft ile duyuran ve dünyanın en ünlü WoW oyuncularından biri olan Reckful, World of Warcraft'ta üst üste altı mevsimde birinci olmuştu. Ünlü WoW oyuncusu Reckful, oyundaki maceralarını Twitch üstünden canlı yayınlıyordu. Bu süreç içinde birbirinden farklı turnuva ve etkinlik kazanan Reckful, becerileriyle birlikte kendine büyük bir hayran kitlesi kazanmıştı.
 
Bugüne kadar yaptığı yayınlarda anlık 40 bin kişiye kadar ulaşan Reckful, son zamanlarda ortalama 20 bin kişi tarafından izlenmeye devam ediyordu. World of Warcraft ve Hearthstone gibi oyunları Twitch üzerinden canlı yayınlarda oynayan oyuncunun ölüm nedeni olarak, intihar ettiği düşünülüyor. Twitch'te 963 binden fazla takipçisi olan yayıncının, Twitch hesabında eski yayınları tekrar oynatılıyor.
 
World of Warcraft'ta usta olan Reckful'un başarıları 
 
World of Warcraft'ta, arka arkaya altı mevsim çevrimiçi olarak birinci oldu. 3000 dereceye ulaşan ilk kişi oldu ve 2010 yılında Major League Gaming'in World of Warcraft turnuvasını kazandı.
 
 
2011 yılında Bernstein, Reckful 3 oyun filmini yayınladı. Bir hafta içinde bir milyon görüntülemeye ulaştı.  Daha sonra oyuncuların yılın oyuncusu için oy kullandıkları WarcraftMovies en yetenekli yarışmasını kazandı.
 
2012 yılında bir oyun faresi şirketi olan Feenix'te geliştirici, operasyon yöneticisi ve konsept tasarımcısı oldu. YouTube kanalını Ekim 2012'de oluşturdu ve Kasım ayında ilk videosu olan "Reckful 5 stack Taste for Blood" ı yayınladı. 2017 yılında Bernstein, The Gazette Review'un en zengin on yayıncı listesinde dördüncü oldu.
 

HABER ÖNERİLERİ

Hindistan'da uçak kazası! İkiye bölündü...

Burkina Faso'da silahlı saldırı: 20 ölü

Vahşet! Çocukluk arkadaşına tecavüz edip öldürdü

46 yıl sonra statüsü değişiyor! Kapalı Maraş yıl sonu açılıyor

Dünyaca ünlü ismin lüks villasını böyle bastılar!

Pakistan dünyaya ilan etti! İşte yeni harita

ABD hastanesinde 25 yıllık tesadüf! Şoke oldu

Rus şirketten Türkiye açıklaması: Yüzde 100'e ulaştı

Yunanistan, Kipi Sınır Kapısı'nı geçici olarak giriş ve çıkışlara kapatıyor

Karısını köpekle seks yapmaya zorlayıp videoya kaydetti