Facebook çeviri sistemini geliştiriyor

Facebook'un M Translation eklentisine toplamda 24 yeni dil daha eklendi. Her gün 6 milyar talebe cevap veren ve 4,000'den fazla çeviri yapabilen bu sistem, birçok kullanıcının işine yarayacak gibi duruyor.

12.09.2018 Çarşamba 10:24
Güncellenme: 12.09.2018 10:25
Çeviri özelliği ile artık yabancı bir kullanıcı ile iletişime geçerken onun dilini bilmenize gerek yok. Facebook, daha rahat anlaşılabilir bir konuşma deneyimi sunmak adına otomatik olarak dili sizin dilinize çevirebilir. 
 
Getirilen güncelleme ile bu özelliğe; Sırpça, Beyaz Rusça ve Moğolca gibi dillerin içinde bulunduğu toplamda 24 dil daha eklenmiş oldu. Her gün 6 milyar talebe cevap veren ve 4,000'den fazla çeviri yapabilen bu sistem, birçok kullanıcının işine yarayacak gibi duruyor. 
 
Facebook'un M Translation olarak adlandırılan bu özellik, Google Translate'e rakip olarak gösterilmekte ve rahat kullanımıyla da kullanıcıların gözüne şimdiden girmişe benziyor. M Suggestions özelliğin içine entegre edilecek olan bu özellik şu an için sadece kısıtlı dilleri içerisinde barındırıyor. Mesela hala ana dilimiz bu özelliğe entegre edilmiş değil. 
 
Facebook'un şu an da geliştirme aşamasında olan bu özelliği, Amerika'da ikamet eden kullanıcılara sunulmuş durumda. Yakında global olarakta geliştikçe yayılması beklenen uygulamanın henüz ne zaman Türkiye'ye geleceği ise bilinmiyor. 

HABER ÖNERİLERİ

Zuckerberg, Facebook giriş yöntemini değiştirmeyi düşünüyor

Galaxy S10 ve Galaxy S10 Plus tanıtıldı! İşte Türkiye fiyatları

WhatsApp'ta büyük bir hata ortaya çıktı

Galaxy Fold: Ekranı katlanabilen telefon gerçek oldu

Galaxy S10e: Samsung'tan uygun fiyatlı telefon geldi

Nokia 9 Pureview ortaya çıktı

Ünlü Youtuber ne kadar kazandığını açıkladı

İşte karşınızda Galaxy Buds

Samsung Galaxy S10 fiyatları belli oldu!

'Yeni teknolojilerin etkilerine hazır olmalıyız'