Ezel'in yönetmeni kim?

Onun hikayesi de dizi kadar ilgi çekici

11.01.2010 Pazartesi 12:48
Güncellenme: 11.01.2010 12:48
TELEVİZYON dizisi ‘Ezel’in yönetmeni Uluç Bayraktar'ın hayat hikayesi, en az dizi kadar ilginç.

Çanakkale Biga doğumlu 33 yaşındaki Bayraktar'ın, Sağlık Meslek Yüksekokulu'nda başlayan macerası, Türkiye'nin izlenme rekorları kıran dizisinin yönetmenliğine kadar uzanıyor.

Meslek Yüksekokulu'ndan mezun olduktan sonra Biga'da bir sağlık ocağında röntgen teknisyeni olarak memuriyet hayatına başlayan Uluç Bayraktar, hayalini kurduğu üniversite eğitimi için İzmir'e geldi. Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi'ni kazanarak bu kente yerleşen Bayraktar, geceleri de İzmir Dr. Behçet Uz Çocuk Hastanesi'nde röntgen teknisyeni olarak çalışmaya devam etti.

Ezel'de küfür skandalı
video için tıklayın


Başarılı bir öğrencilik hayatının ardından okul arkadaşı Çağan Irmak'ın ısrarıyla 2000 yılında memuriyetten istifa ederek, İstanbul'a giden Uluç Bayraktar'ın zirveye tırmanma yolculuğu da başlamış oldu.

Televizyon'daki ilk çalışması ‘Şaşıfelek Çıkmazı’ dizisi olan Bayraktar, ardından ‘Asmalı Konak’ dizisinde Çağan Irmak'ın asistanlığını yaptı ve dizide küçük bir rol de aldı. ‘Kampusistan’ ve ‘Halil ile Menekşe’ dizilerini yönettikten sonra, ‘Ezel’ adlı dizide yine yönetmenlik koltuğuna oturan Uluç Bayraktar, başrol oyuncusu Kenan İmirzalıoğlu'nun canlandırdığı ‘Ezel’ karakterine de kendi soyadı ‘Bayraktar’ı verdi.

Ezel
Foto galeri için tıklayın

HABER ÖNERİLERİ

'Komedisiyle dramı orantılı'

Arda'nın Mutfağı sezon finali yapıyor!

28 yaş küçük sevgiliye başrol!

Tuğba Keskin'le Sor Ona: Cüneyt Arkın

Afili Aşk 35. bölüm fragmanı yayınlandı mı?

Arda'nın Ramazan Mutfağı'ndan tarifler

Neden ayrıldı?

Küçük Sırlar ile Gossip Girl arasındaki farklar

Beren de takoz kullanıyormuş

Çok Akustik'te müzik ziyafeti!