Eş zamanlı operasyon! O terörist yakalandı

Giresun’un Güce ilçesi kırsalında Jandarma Özel Harekat (JÖH) ve komando timlerinin yürüttüğü eş zamanlı operasyonlarda, İçişleri Bakanlığı’nın ’Terörden arananlar’ listesinde gri kategorideki ’yer alan Aras’ kod adlı PKK’lı terörist Aras Aslan yakalandı.

22.05.2019 Çarşamba 22:21
Güncellenme: 22.05.2019 22:25
DHA
Giresun Jandarma Bölge Komutanlığı’na bağlı JÖH ve komando timleri tarafından Giresun, Ordu, Trabzon, Gümüşhane ve Tokat kırsalında sürdürülen eş zamanlı operasyonlarda geçen hafta Giresun’un Espiye ilçesi kırsalında ’Kawa’ kod adlı Behruz Dudkanlu adlı PKK’lı terörist teslim oldu.
 
Behruz Dudkanlu’nun yer gösterme ve ifadeleri doğrultusunda bölgede operasyonlar genişletildi. Bin 700 JÖH ve komando timinin katılımı ile Karadeniz’de tüm giriş çıkışlarda güvenlik tedbirlerini sıklaştırarak çember daraltıldı.
 
Operasyonlarda, PKK’nın sözde Karadeniz Açılım Grubu’ndan olan ’Aras’ kod adlı Aras Aslan, Giresun’un Güce kırsalında yakalandı. Tunceli’ye kaçmaya çalıştığı belirlenen PKK’lı teröristin, etrafı kuşatılınca teslim olduğu öğrenildi. İçişleri Bakanlığı’nın ’Terörden arananlar’ listesinde gri kategorideki ’yer alan Aras’ kod adlı PKK’lı terörist Aras Aslan’ın bölgede çok sayıda silahlı eyleme karıştığı belirtildi

HABER ÖNERİLERİ

Kural tanımadılar! Konyaaltı Sahili'nde sosyal mesafe unutuldu

İstanbul'da terör operasyonu, çok sayıda gözaltı

Emniyet Genel Müdürlüğü'nde 627 personelin ataması gerçekleştirildi

Bakan Koca'dan flaş Kurban Bayramı açıklaması

Önce infaz sonra timsah gözyaşı

Malatya'da 4.4 büyüklüğünde deprem

PKK'lı terörist Musa Bulan öldürüldü!

Bilim Kurulu üyesinden flaş corona uyarısı! A kan grubunda olanlar...

Ünlü sanatçı Şükriye Tutkun'dan CHP isyanı!

Aldattığını düşündüğü kocasını takip etti! Minibüste yarı çıplak...