Erken seçim Ağustos başı mı?

Devlet Bakanı Ali Babacan’ın, Milliyet yazarı Taha Akyol’a yaptığı erken seçim değerlendirmesi tartışmaları alevlendirdi

11.04.2007 Çarşamba 22:44
Güncellenme: 11.04.2007 22:44
Babacan, şöyle diyordu: “Cumhurbaşkanı seçimi Mayıs’ta bitiyor. Genel seçimler için aylarca beklemeye gerek yok. Şahsi kanaatim 1 Ekim’den itibaren yeni Meclis’in yasama faaliyetine başlamasını sağlayacak şekilde genel seçimleri öne almalıyız. Kasım’da yaparsak ek bütçe gerekir. Meclis şubatta çalışmaya başlayacak. İki ay öne alırsak yeni Meclis’e ve hükümete dört ay kazandırırız. Seçim için telaffuz edilen tarih temmuz sonu, ağustos başı.” Bu sözleri AKP kurmayları şöyle değerlendirdi:

Seçimin tarihi belli
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül iş ve ekonomi dünyası temsilcilerinin katıldığı çalışma yemeğinde gazetecilerin erken seçim sorularını yanıtladı. Gül, “Seçimin tarihi belli. Ancak teknik sebeplerle bir değişiklik olursa o ayrı” yanıtını verdi.

4 Kasım diyoruz
AKP Genel Başkan Yardımcısı Dengir Mir Mehmet Fırat: Gündemimizde böyle bir konu görüşülmedi. 4 Kasım’dan erken yapılması ihtimal dahilinde değil. Kararı biz vereceksek ’4 Kasım’ diyoruz.

HABER ÖNERİLERİ

Burcunuzun hassas noktasını kontrol edin

Hangi burç sekste daha iyi?

Astrolojinin İslamda yeri var mı?

Yuvanız bereketlenecek!

Hint astrolojisi nedir, nasıl hesaplanır?

Çin burcunuzu öğrendiniz mi?

Yaşlılık cinsel isteği artırıyor

Baraj gölü üç kardeşi yuttu

Merkür para evinizde

Hangi burç aşkı nasıl yaşıyor?