Erdoğan'ın il müftülerini kabul etti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, müftülere hitaben, "Her sorumluluk vebal getirir. Ama sizin sorumluluğunuz doğrudan hayat kaynağımız olan dinimizle ilgili olduğu için vebaliniz çok büyük, ona göre. İşi hiç hafife almayalım. Cumhurbaşkanı olarak daima yanınızda olduğumu bilmenizi isterim." dedi.

13.03.2018 Salı 16:42
Güncellenme: 13.03.2018 16:48
AA
Erdoğan, Türkiye Diyanet Vakfının "Uluslararası İyilik Ödülleri"  programına katılmak üzere Ankara'ya gelen 81 ilin müftüsünü, Cumhurbaşkanlığı  Külliyesi'nde kabul etti.
 
Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ ile Diyanet İşleri  Başkanı Ali Erbaş'ın da yer aldığı kabulde konuşan Erdoğan, müftüleri,  "Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'ne, milletin evine, bu gazi mekana hoş geldiniz."  ifadeleriyle selamladı.
 
Erdoğan, Diyanet İşleri Başkanlığının, Din İşleri Yüksek Kurulundan  başlamak üzere Türkiye genelinde 100 bini aşkın imamıyla, müezziniyle büyük bir  camia olduğunu belirterek, Başkanlığın kurumsallaşma ve örgütlenme noktasında da  güçlü bir yapıya sahip bulunduğunu ifade etti.
 
"34. İl Müftüleri İstişare Toplantısı"nın yarın Haymana'da  yapılacağını hatırlatan Erdoğan, şunları kaydetti:
 
"Haymana'da yaptığınız toplantının birini de Güneydoğu'da  yapabilirsiniz, Doğu Anadolu'da yapabilirsiniz. Oradaki hocaefendilerle de bir  araya gelmek suretiyle, onlarla da yapılacak bu çalışmanın bir sonucunu ifade  etmenin çok faydalı olacağına inanıyorum. Her sorumluluk vebal getirir. Ama sizin  sorumluluğunuz doğrudan hayat kaynağımız olan dinimizle ilgili olduğu için  vebaliniz çok büyük, ona göre. İşi hiç hafife almayalım. Cumhurbaşkanı olarak  daima yanınızda olduğumu bilmenizi isterim."

HABER ÖNERİLERİ

Dışişleri Bakanlığı'ndan Merkel'e tepki

Güvenlik politikaları uzmanı Yarar: Aynı anda iki yerde...

Torba tasarı kabul edildi

İnternette RTÜK dönemi resmen başladı!

Balat sahil yolunun bir bölümü 1 ay kapalı olacak!

TSK açıkladı! Şırnak'ta 2 adet AT-4 tanksavar silahı ele geçirildi

Trump'tan Tillerson'a: Türkleri çok kızdırdık! Git ve...

Kırmızıtaş Holding'in sahipleri tutuklandı

Askeri birliğe saldırı hazırlığındaki 3 terörist etkisiz hale getirildi

PKK'lıların ele geçirilen villaları görüntülendi