Erdoğan: Çipras darbeci askerleri 15-20 günde iade edeceğini söyledi

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe süreci sonrasında Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerle ilgili yaptığı konuşmasında “Çipras, bana darbeci askerleri 15-20 günde iade edeceğini söyledi. Ama hala Yunanistan’dalar" dedi.

07.12.2017 Perşembe 00:41
Güncellenme: 07.12.2017 00:44
İHA
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 15 Temmuz darbe sürecini, yaşadıklarını, Yunanistan Başbakanı Aleksis Çipras ile Yunanistan’a kaçan darbeci askerlerle ilgili konuşmasını ve gündeme dair konuları Yunan Skai TV’ye değerlendirdi. 
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan,  Yunanistan’a kaçan 8 darbeci asker konusuna değinerek “Darbeciler Yunanistan’a kaçınca Çipras’ı aradım ve kendisine ‘Sevgili dostum bu adamlar darbeye teşebbüs ettiler ve buradan kaçıp Yunanistan’a kaçtılar. Bunların iadesini istiyorum’ dedim. Bu ilk gece oldu. Çipras, konu ile ilgileneceğini ve 15-20 günde Türkiye’ye iade edileceğini söyledi. Ama maalesef hala Yunanistan’dalar” diye konuştu. 
 
Erdoğan, 1. Dünya Savaşı’ndan sonra 24 Temmuz 1923 tarihinde imzalanan Lozan Antlaşması’na da değinerek bölgenin kaderini etkileyen tüm anlaşmaların güncellenerek yeniden yapılandırılması gerektiğini ifade etti. Erdoğan, şunları söyledi: “Lozan Anlaşması sadece Türkiye ile Yunanistan’ı ilgilendiren bir anlaşma değil. Tüm bölgeyi ilgilendiriyor. Bu yüzden tüm anlaşmalar güncellenmeli. Bu güncelleme sadece Türkiye ile alakalı değil Yunanistan’la da alakalı. Karşılıklı olarak"

HABER ÖNERİLERİ

Muharrem İnce bombası: 'Varım' dedi

AK Parti grup toplantısında İngilizce ve Arapça yayın olacak

Milletvekillerinin maaşı artık kesilmeyecek!

AK Parti'den Bahçeli'nin sözlerine yanıt

'İYİ Parti uç noktaya doğru savruluyor' deyip, görevinden istifa etti

MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın Twitter'dan açıklama yaptı

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın'dan önemli açıklamalar

Binali Yıldırım'dan ABD açıklaması: Utanç verici

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Temelini Cumhur İttifakı'nın oluşturduğu anlayışı koruyacağız