Enflasyonla mücadele kampanyasına katılan firma sayısı 500'ü aştı

Enflasyonla Topyekun Mücadele Programı kapsamında başlatılan indirim kampanyasına katılan firma sayısı hızla artıyor. Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak koordinesinde açıklanan program kapsamında ürün ve hizmetlerinde yıl sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmayı taahhüt eden firma sayısı 500'ü aştı.

12.10.2018 Cuma 11:17
Güncellenme: 12.10.2018 11:20
AA
Enflasyonla mücadelenin takibi amacıyla açılan  "enflasyonlamucadele.org.tr" internet sitesi üzerinden kampanyaya katıldığını  ilan eden firma sayısı kısa sürede arttı.
 
Aralarında perakende ticaretin önde gelen markalarının da bulunduğu  çok sayıda firma, dernek, oda ve kurum açıklamalarıyla programa desteklerini ilan  etti.
 
Bu kapsamda, THY, Pegasus, Koç, Sabancı, Boyner, Eczacıbaşı, Yıldız,  Doğuş Grubu, Mediamarkt, Teknosa, Koçtaş, Ülker, Eti, Torku, Pınar, Saray,  Suryapı, Vatan Bilgisayar, Sanko, Simit Sarayı, İstikbal, Bellona, Mondi, Çilek  ve Vestel'in de aralarında yer aldığı 500'den fazla kuruluş kampanyaya destek  verdiğini açıkladı.
 
"enflasyonlamucadele.org.tr" internet sitesine kayıt yaptırmamasına  rağmen pek çok oda, dernek, firma da açıklamalarıyla ürünlerinde indirim  taahhüdünde bulundu.
 
Bakan Albayrak, Türkiye'nin enflasyonla mücadelede başarıya ulaşması  için kamu öncülüğünde başlatılan programın, özel sektörün gönüllülük esasına  dayalı desteğini hedeflediğini belirtmişti. Enflasyonla Topyekun Mücadele  Programı'na katkı sağlamak isteyen tüm firmalara, ürün ve hizmetlerinde yıl  sonuna kadar asgari yüzde 10 indirim yapmaları çağrısında bulunulmuştu. Söz  konusu mücadeleye destek veren firmalar, mağazalarında "Enflasyonla Topyekun  Mücadele" logosu kullanacak. Logoda, firmanın aldığı karar doğrultusunda yaptığı  indirim oranı yer alacak.

HABER ÖNERİLERİ

Ofiste çalışmaktan sıkılınca kaktüs işine girdi

Bunu yaptırmayana 2 bin 500 lira ceza!

Sınırsız kotaya sınırsız fiyat

Türkiye'nin ilk ve tek Tarım AVM’si kuruluyor

Bakan Kurum'dan dar gelirli vatandaşa "ön ödemeli konut" müjdesi

Pakistan'dan sonra ikinci ATAK siparişi Filipinler'den

Ziraat Bankası tarımsal kredileri yeniden vadelendiriyor

Muhtarın girişimi köylüye gelir kaynağı oldu

Emekliye çifte zam!

Bakan Fatih Dönmez duyurdu: 100 milyar dolarlık kaynak bulduk