Emrah'ın dayısı öldürtmüş!

8 ay önce öldürülen reklamcı Özol Yici'nin katil zanlısı yakalandı. Şarkıcı Emrah'ın dayısı azmettirici olarak gözaltına alındı

20.07.2006 Perşembe 22:28
Güncellenme: 20.07.2006 22:28
Mustafa ŞEKEROĞLU
İstanbul Gayrettepe'de 8 ay önce Artı Reklam Ajansı sahibi Özol Yici, akşam saatlerinde bürosunda arkadaşı ile birlikte tavla oynarken, uğradığı silahlı saldırı sonucu öldürüldü. Olayda Yici'nin yanındaki arkadaşı da yaralandı. Çok yönlü soruşturma başlatan polis, Özol Yici'nin çalıştığı kişileri mercek altına aldı. Yici'nin bir dönem birlikte çalıştığı Cihan İpek'ten şüphelenen polis, bu kişiyi takibe aldı İpek'in bazı telefon görüşmelerini şifreli olarak yapması soruşturmayı farklı bir yöne kaydırdı. İpek'in, Diyarbakır'da bir kişi ile görüştüğünü tesbit eden polis, bu kişinin tetikçi olarak tutulmuş olabileceği ihtimalini değerlendirdi. Bu kişinin ifadesine başvuran polis, İpek'in, böyle bir teklifte bulunduğu ama reddedildiği bilgisine ulaştı.

Telefonla takip edildi
İpek üzerinde soruşturmayı yoğunlaştıran polis, sekiz aylık takip sonucunda katil zanlısını belirledi. Düzenlenen bir operasyonla katil Deniz Yıldırım gözaltına alındı. Yapılan soruşturmada Yıldırım'ın tetikçi olduğu öğrenilirken, şarkıcı Emrah'ın dayısı Cihan İpek'in cinayeti azmettirdiği belirlendi.

İş ilişkileri inceleniyor
Dün gece düzenlenen bir operasyonla İpek gözaltına alınarak Asayiş Şube Müdürlüğü'ne getirildi. Olayın kesin nedeni bilinmezken polis, cinayetin bir iş anlaşmazlığı yüzünden çıktığını düşünüyor. Polis reklamcı Özol ile ticaretle uğraşan Cihan İpek'in iş ilişkilerini detaylı olarak araştırıyor.

HABER ÖNERİLERİ

Burçlara göre yatak sırları

İzmir'de 5.9'luk depremle kabus döndü

Astrolojinin İslamda yeri var mı?

Hangi burç sekste daha iyi?

Merkür para evinizde

Burcunuzun hassas noktasını kontrol edin

Hint astrolojisi nedir, nasıl hesaplanır?

Boğalar için kazanç zamanı!

2017'de Yay burcunu neler bekliyor

2017'de Kova burcunu neler bekliyor