Emine Erdoğan Sırbistan'da TİKA projesinin açılışını yaptı

TİKA'nın Sırbistan'da tadilatını yaptığı ve donanım desteğinde bulunduğu Dragan Filipoviç-JUSA Yurdu'nun açılışı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından gerçekleştirildi

10.10.2017 Salı 20:15
Güncellenme: 10.10.2017 20:21
AA
Türk İşbirliği ve Koordinasyon Ajansı Başkanlığı (TİKA)  tarafından Sırbistan'da tadilatı yapılan ve donanım desteği verilen Dragan  Filipoviç-JUSA Yurdu'nun açılışı, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine  Erdoğan tarafından gerçekleştirildi. 
 
TİKA'dan yapılan yazılı açıklamaya göre, Sırbistan'ın başkenti  Belgrad’daki çocuklara yönelik bakım ve barınma hizmeti veren Dragan  Filipoviç-JUSA Yurdu'nun açılışı Emine Erdoğan tarafından yapıldı.
 
 
Yurt, 3-7 yaş arası ve 9-15 yaş arası birinci ve ikinci seviyede bakım  desteğine muhtaç, ebeveynleri olmayan ve sağlık açısından ihmal edilmiş çocuklara  ev sahipliği yapıyor.
 
TİKA tarafından yeniden düzenlenen çocuk parkı ve içerisindeki çeşitli  tadilatlarla, tüm çocukların huzur ve güvenle yaşayabileceği bir yer haline  getirildi.
 
Öğrencilerin uygun şartlarda barınma hizmeti alabilmesi için  gerçekleştirilen tadilatın ardından yurda mobilya ve donanım desteği de verildi.
 
TİKA'nın Sırbistan'daki faaliyetleri
 
Sırbistan’da 26 Ekim 2009 tarihinde resmen faaliyetlerine başlayan  TİKA Belgrad Proje Koordinasyon Ofisi, bugüne kadar 223 projeyi hayata geçirdi.
 
Bu projelerin yüzde 35’i eğitim altyapılarının iyileştirilmesi, yüzde  5’i tarım ve hayvancılık, yüzde 16’sı sağlık altyapısı kapasitesi geliştirilmesi  ve yüzde 14’ü restorasyon projelerinden oluşuyor.
 
Bu çerçevede sosyal, ekonomik ve kültürel alanda yapılan tüm  çalışmalar ile birlikte, toplumlar arasında kalıcı barışın ve kalkınmanın  sağlanması hedefleniyor.

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Steinmeier ile telefonda görüştü

AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması

Erdoğan Beştepe'de konuştu

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Erdoğan, MİT Müsteşarı Fidan'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan, milletvekilleriyle bir araya geldi

2018'in ilk seçim anketi geldi! Bu pazar seçim olsa...

Hasan Celal Güzel için TBMM'de tören düzenlendi

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim iddiaların yanıt

Hakimlere: Üçüncü güç olmaya layık değilsiniz