Emine Erdoğan'dan huzurevi ziyareti

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Çamlıca'daki Prof. Dr. Fahrettin Kerim ve Nilüfer Gökay Huzurevi Yaşlı Bakım ve Rehabilitasyon Merkezi'ni ziyaret etti.

13.06.2018 Çarşamba 20:56
Güncellenme: 13.06.2018 20:57
AA
Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya'nın da eşlik  ettiği Erdoğan, huzurevi sakinleriyle yakından ilgilendi, onların Ramazan  Bayramını kutladı.
 
Huzurevindeki el işi atölyesini gezen, resim ve el sanatlarıyla  uğraşan yaşlılarla konuşan Erdoğan, atık ürünlerden maketler yapan huzurevi  sakini 73 yaşındaki Sulhi Polat'ın eserlerini inceledi.
 
 
Erdoğan, görüşmelerde, sigara paketlerini aldığı yaşlılardan sigarayı  bırakma sözü vermelerini istedi. "Önce sağlık" diyerek İshak Çakmak'tan (78) da  sigara paketini alan ve sigarayı bırakmasını isteyen Erdoğan, bu paketleri  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a ulaştıracağını belirtti.
 
Emine Erdoğan'ın görüştüğü huzurevi sakinlerinden 70 yaşındaki Ali  Çıkın, kızının kendisini görmeye gelmediğini ve bu bayram onu görmek istediğini  söyledi. Çıkın, "Kızımı çok seviyorum. Bir tanecik kızım var, 6.5 senedir yüzünü  görmüyorum. Kızım beni görmeye gelmiyor. Buradan kızıma sesleniyorum. Benim  yanıma niye gelmiyor? Bu bayramda kızım Seylan yavrucum, seni görmek istiyorum ve  seni bekliyorum. İnşallah gelirsin, memnun edersin beni." diye konuştu.
 
 
Ailelere seslenen Erdoğan, huzurevinde kalanların ziyaret edilmesinin  önemine işaret ederek, şunları söyledi:
 
"Tabii birinci tercihimiz herkesin, yaşını almış büyüklerimizin  ailesinin yanında, çocuklarının ve torunlarının yanında olması ve onlarla vakit  geçirmesidir. Eğer bu durumlar oluşmadıysa, ailesi yoksa ancak buralara gelmesini  tercih ediyoruz. İdeal olanı bu, olması gereken bu. Çünkü onun kızı da bir gün  yaşlanacak. Bu duruma gelecek. Burada maddi imkanlar harika, dostlar çok güzel,  devlet olarak elimizden geleni yapıyoruz ama aile sıcaklığını vermemiz için bir  mekanizmamız yok. Onun için lütfen, gençler anne ve babalarını yanlarına  alsınlar, biz çok üzülüyoruz gerçekten."
 
Erdoğan, huzurevinde evlenen bir çifte ve diğer yaşlılara hediyeler  verdi.
 
Ziyaretin ardından Emine Erdoğan, huzurevi önünde yaşlılarla hatıra  fotoğrafı çektirdi.
 

HABER ÖNERİLERİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu ve Akşener ittifakı konuştu

MHP 200 belediye başkan adayını açıkladı

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

AK Parti'den anket açıklaması: İstanbul ve Ankara'da...

CHP'de İzmir adayı kim olacak? İşte kulis bilgileri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan marketlerle ilgili sert çıkış

Seçim meydanlarının yıldızı, bez çanta olacak

CHP'de İzmir arayışı: Kritik görüşme gerçekleşti

CHP ve İYİ Parti Bodrum için anlaştı!