Emine Erdoğan, Bangladeş Başbakanı Hasina ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Arakanlı Müslümanların durumunu görmek üzere geldiği Bangladeş'te Başbakan Şeyh Hasina Vecid ile görüştü.

07.09.2017 Perşembe 18:25
Güncellenme: 07.09.2017 18:27
AA
Emine Erdoğan, beraberindeki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bangladeş'in Cox's Bazar  kenti yakınlarında Arakanlı Müslümanların Myanmar'dan kaçarak sığındığı kampı  ziyaretinin ardından, başkent Dakka'ya geçti.
 
Emine Erdoğan ve beraberindeki bakanlar burada Bangladeş Başbakanı  Şeyh Hasina ile bir araya geldi. Görüşmeye AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza  Kavakcı Kan ile Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da katıldı.
 
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, görüşmede Türkiye'nin  Arakanlı Müslümanlara yardımlarının yanı sıra Bangladeş'te sel felaketine uğrayan  bölgelere yapılacak yardımlar ele alındı. Heyet, görüşmenin ardından Dakka'dan  ayrıldı.
 
Emine Erdoğan, Çavuşoğlu, Kaya ve beraberindekiler Cox's Bazar  bölgesindeki Kutupalong mülteci kampında incelemede bulunmuş, Myanmar’ın Arakan  eyaletinin kuzeyinde meydana gelen olaylar nedeniyle Bangladeş’e sığınmak zorunda  kalan Arakanlı Müslümanlarla bir araya gelmişti. Ziyaret sırasında bir miktar  yardım malzemesi de dağıtılmıştı.
 
Heyete ziyaret boyunca Bangladeş Dışişleri Bakanı Hasan Mahmud Ali  eşlik etmişti.
 

HABER ÖNERİLERİ

AK Partili Alpay Özalan anlattı: 'Kovuldum resmen'

Mesut Özil: Ne olursa olsun, yine aynı fotoğrafı çektirirdim

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Erzurum Kongresi mesajı

Kılıçdaroğlu'ndan kurultay açıklaması

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: Adalete ve barışa inanan herkes, bu kanunu reddetmelidir

Kılıçdaroğlu rest çekti! Kurultayı bizzat kendisi toplayacak...

Muharrem İnce'ye en yakın isim açıkladı! 'Bu sabah itibarıyla...'

CHP'de muhalif imzalar için son 34 iddiası

Destici'den bedelli askerlik açıklaması: Tek bir rakam olmamalı

Son dakika... CHP'den kurultay açıklaması