Emine Erdoğan, Bangladeş Başbakanı Hasina ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Arakanlı Müslümanların durumunu görmek üzere geldiği Bangladeş'te Başbakan Şeyh Hasina Vecid ile görüştü.

07.09.2017 Perşembe 18:25
Güncellenme: 07.09.2017 18:27
AA
Emine Erdoğan, beraberindeki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bangladeş'in Cox's Bazar  kenti yakınlarında Arakanlı Müslümanların Myanmar'dan kaçarak sığındığı kampı  ziyaretinin ardından, başkent Dakka'ya geçti.
 
Emine Erdoğan ve beraberindeki bakanlar burada Bangladeş Başbakanı  Şeyh Hasina ile bir araya geldi. Görüşmeye AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza  Kavakcı Kan ile Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da katıldı.
 
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, görüşmede Türkiye'nin  Arakanlı Müslümanlara yardımlarının yanı sıra Bangladeş'te sel felaketine uğrayan  bölgelere yapılacak yardımlar ele alındı. Heyet, görüşmenin ardından Dakka'dan  ayrıldı.
 
Emine Erdoğan, Çavuşoğlu, Kaya ve beraberindekiler Cox's Bazar  bölgesindeki Kutupalong mülteci kampında incelemede bulunmuş, Myanmar’ın Arakan  eyaletinin kuzeyinde meydana gelen olaylar nedeniyle Bangladeş’e sığınmak zorunda  kalan Arakanlı Müslümanlarla bir araya gelmişti. Ziyaret sırasında bir miktar  yardım malzemesi de dağıtılmıştı.
 
Heyete ziyaret boyunca Bangladeş Dışişleri Bakanı Hasan Mahmud Ali  eşlik etmişti.
 

HABER ÖNERİLERİ

Meclis'te büyük gün! Bugün seçilecek

Erdoğan, 2019'u işaret etti: 'Bir reform gerçekleştireceğiz'

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın, Ahmet Kaya'nın mezarını ziyaret etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Buradan müjdeyi veriyorum...

Bakanlar Kurulu toplandı

AK Parti kamuoyunun nabzını tuttu

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Antalya'daki kritik zirve sonrası açıklama: Savaşı durdurabilir

MHP: Temizlik yapılana kadar desteğe devam...

‘Sarraf davası siyasi operasyon’