Emine Erdoğan, Bangladeş Başbakanı Hasina ile görüştü

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan, Arakanlı Müslümanların durumunu görmek üzere geldiği Bangladeş'te Başbakan Şeyh Hasina Vecid ile görüştü.

07.09.2017 Perşembe 18:25
Güncellenme: 07.09.2017 18:27
AA
Emine Erdoğan, beraberindeki Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ve Aile  ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya, Bangladeş'in Cox's Bazar  kenti yakınlarında Arakanlı Müslümanların Myanmar'dan kaçarak sığındığı kampı  ziyaretinin ardından, başkent Dakka'ya geçti.
 
Emine Erdoğan ve beraberindeki bakanlar burada Bangladeş Başbakanı  Şeyh Hasina ile bir araya geldi. Görüşmeye AK Parti İstanbul Milletvekili Ravza  Kavakcı Kan ile Erdoğan'ın oğlu Bilal Erdoğan da katıldı.
 
Diplomatik kaynaklardan alınan bilgiye göre, görüşmede Türkiye'nin  Arakanlı Müslümanlara yardımlarının yanı sıra Bangladeş'te sel felaketine uğrayan  bölgelere yapılacak yardımlar ele alındı. Heyet, görüşmenin ardından Dakka'dan  ayrıldı.
 
Emine Erdoğan, Çavuşoğlu, Kaya ve beraberindekiler Cox's Bazar  bölgesindeki Kutupalong mülteci kampında incelemede bulunmuş, Myanmar’ın Arakan  eyaletinin kuzeyinde meydana gelen olaylar nedeniyle Bangladeş’e sığınmak zorunda  kalan Arakanlı Müslümanlarla bir araya gelmişti. Ziyaret sırasında bir miktar  yardım malzemesi de dağıtılmıştı.
 
Heyete ziyaret boyunca Bangladeş Dışişleri Bakanı Hasan Mahmud Ali  eşlik etmişti.
 

HABER ÖNERİLERİ

ABD'nin son 'terör ordusu' açıklamasına hükümetten ilk tepki

MHP Demre ilçe yönetimi feshedildi

CHP'de Muharrem İnce de açıkladı

Başbakan Yıldırım: ABD kafa karışıklığını ortadan kaldırmalı

Son dakika... Kritik MGK sona erdi! 5 maddelik MGK bildirisi açıklandı

Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ: Türkiye sabrının son noktasına gelmiştir

2018'in ilk seçim anketi geldi! Bu pazar seçim olsa...

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Kaftancıoğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan özür diledi

Adaylığını resmen açıkladı