Eğlencenin yeni adresi Kayıkhane

Manzarası ve mönüsüyle şimdiden müdavimlerini yaratan “Moda Kayıkhane Cafe - Bar & Event Hall”, Anadolu Yakası’nın Babylon’u oldu.

05.08.2017 Cumartesi 02:30
Güncellenme: 05.08.2017 00:22

Son yıllarda Bomontiada ve Babylon’un yarattığı mahalle kültürünün bir benzerini, Moda’da da görmek mümkün. Bu kültürü pekiştiren kafelere ve restoranlara bir yenisi daha eklendi: Moda Kayıkhane Cafe - Bar & Event Hall....

Moda Deniz Kulübü’nün tarihi binasının restore edilmesiyle 26 Haziran’da açılan mekan özellikle konumuyla cezbediyor; öyle ki ayağınızı uzatsanız denizdesiniz. Karşınızda ise, ister kahveniz isterseniz kokteyllinizi yudumlayarak seyre dalacabileceğiniz eşsiz Adalar manzarası uzanıyor. Mekanın güzeller güzeli köpeği Cindy de size eşlik edecek.

100 yıllık bina aslına  uygun restore edildi

Moda Kayıkhane Cafe-Bar & Event Hall, hemen yan taraftaki yine aynı işletmeye ait olan Moda Sahil Restaurant’la komşu. Kayıkhane kısmına restoranın yan tarafından giriyorsunuz. Mekan, ortalama 1000 kişilik bir alan üzerine kurulu. Rıhtım kısmının haricinde konser alanı ve bar kısmı da bulunuyor. Genel koordinatör Danış Yıldırım’a “Moda nihayet Babylon’una kavuştu mu?” diye sorduğumda şöyle yanıt veriyor: “Daha da iyisi oldu. Özellikle ses akustiği ve fiziksel nitelik olarak bir benzerimiz yok. Yaklaşık 100 senelik bina çok ihmal edilmişti. Açılalı bir ay oldu ve reaksiyonlar çok olumlu. Etkinlik günlerinde izdiham yaşıyoruz.” 

Tango ve Yunan müziği gecelerine katılın

Mekanda her salı Tango geceleri düzenleniyor. 30 TL’ye katılabileceğiniz bu etkinlikte, özel bir tango okulu sahneye çıkıyor. Emin olun dans etmeseniz bile kulağınızı okşayan Latin ezgileri eşliğinde çarşaf gibi uzanan denizi seyretmek keyfinize keyif katacak. Mekanda ayrıca yakın zamanda da Yunan müziği geceleri yapılacak.

Mönüye gelecek olursak.... İçki fiyatları 20 TL’den başlıyor. Özellikle kokteylleri denemelisiniz. Mekanın giriş kısmında görebileceğiniz özel bir fırında pişirilen leziz pizzalar da damağınızda hoş bir tat bırakacak. Özellikle Margherita Con Buffalo tavsiye edilir. Pizza fiyatları ortalama 30 TL.

Konser programı

Bugün: Bülent Ortaçgil

11 Ağustos: İncesaz

18 Ağustos: Alpay

19 Ağustos: Zuhal Olcay

Detaylı bilgi için: Biletix

Moda Caddesi No:192

HABER ÖNERİLERİ

Kanlı ay tutulması felaket habercisi mi?

50 yaşından sonra hamilelik için yumurta nakli gerekli

Boşanma nasıl daha kolay atlatılır?

Tatil valizi nasıl hazırlanır?

Sauna mı, hamam mı?