Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay oldu

Mehmet Keleş'in istifasıyla boşalan Düzce Belediye Başkanlığı görevine AK Parti'nin adayı Dursun Ay seçildi.

06.10.2017 Cuma 16:54
Güncellenme: 06.10.2017 18:00
AA

Mehmet Keleş'in istifasıyla boşalan Belediye Başkanlığı için Düzce Belediye Meclisi'nde yapılan seçimin ilk iki turunda tek aday olan AK Parti'li Dursun Ay, meclis üyelerinin üçte ikisinin oyunu alamadığı için başkan seçilemedi. Bunun üzerine, salt çoğunluğun arandığı üçüncü tura geçildi.

Üçüncü turda 31 oy kullanılırken, 9 oy boş çıktı. AK Parti'nin adayı Ay 22 oy aldı. Bu sonuçla Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay oldu.

DURSUN AY'DAN İLK AÇIKLAMA

Düzce Belediye Başkanı Dursun Ay, "Mehmet Keleş'e Düzce'ye yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederim. Aziz milletimize her zaman olduğu gibi hizmet noktasında hiç durmaksızın çalışmaya devam edeceğim. Bu makama vatanımıza hizmet için talip oldum" dedi. Mehmet Keleş'in istifasıyla boşalan Düzce Belediye Başkanlığı görevine seçilen Ay, meclis salonunda yaptığı konuşmada, üyelere bu süreçte gösterdikleri olgunluktan dolayı teşekkür etti.

Millete hizmet davasında çıktıkları yolda, Mehmet Keleş'in istifa etmesi üzerine kanun gereği yapılan seçimlerde gösterilen sağduyudan ötürü büyük memnuniyet duyduğunu aktaran Ay, "Sayın Mehmet Keleş'e Düzce'ye yaptığı hizmetlerden ötürü teşekkür ederim. Aziz milletimize her zaman olduğu gibi hizmet noktasında hiç durmaksızın çalışmaya devam edeceğim. Bu makama vatanımıza hizmet için talip oldum." diye konuştu.

Tüm kurumlarda olduğu gibi belediyenin de gerçek sahibinin milletin olduğunu vurgulayan Ay, "Aziz milletimizin istek, talep ve tavsiyeleri başımızın tacıdır. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın dediği gibi hesabi değil, hasbi olacağız. Tüm meclis üyeleri ile birlikte vatandaşımıza hizmet etmek için çalışacağız. Bundan kimsenin şüphesi olmasın." ifadelerini kullandı.

HABER ÖNERİLERİ

İçişleri Bakanı Soylu açıkladı! 47 bin 523 kişi...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Kudüs'te büyükelçilik açacağız

Avusturya'ya bir tepki de Ömer Çelik'ten

Cumhurbaşkanı Erdoğan İstanbul'da önemli açıklamalar yaptı

Bahçeli'den Dilmen'in sözlerine tepki

İznik’te Halil İbrahim Gökbulut görevi devraldı

2023'te İngilizlere verilecek

CHP'li Muharrem İnce'den Tuncay Özkan'a çok sert adaylık tepkisi

Başbakan: Yanlış hesap yapanlar sonunda pişman olacak

BDP dönemi bitti: Yeni bir geleceğe...