Dolar/TL 3,60'ın altına geriledi

Yurt içinde piyasalar 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı dolayısıyla kapalı olurken, uluslararası piyasalarda işlem gören dolar/TL 3,60'ın altına geriledi.

19.05.2017 Cuma 12:06
Güncellenme: 19.05.2017 12:07
AA
Brezilya'daki politik kriz ve ABD'de siyasi gelişmeler küresel  piyasalarda risk iştahını azaltırken, buna bağlı olarak gelişmekte olan ülke para  birimleri ile pay piyasalarında satışlar yaşandı.
 
Bu gelişmelerin etkisiyle dün gün içinde dolar/TL 3,6415'e kadar  yükselirken, analistlere göre kısa vadeli düzeltme hareketi içerisinde olduğu  düşünülen dolar/TL bugün 3,60'ın altına geriledi. Dolar/TL saat 11.56 itibariyle  yüzde 0,80'lik düşüşle 3,5962'ten alıcı buluyor.
 
Bugün 19 Mayıs Atatürk'ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı nedeniyle yurt  içi piyasalar kapalı olurken, Almanya'da açıklanacak olan Nisan ayı Üretici Fiyat  Endeksi ve Euro Bölgesi Mart ayı Cari İşlemler Hesabı rakamları yakından takip  edilecek.
 
Analistler ABD'de Federal Açık Piyasa Komitesi (FOMC) üyesi St. Louis  Fed Başkanı James Bullard'ın açıklamaları ve Euro Bölgesi Mayıs ayı Tüketici  Güveni verisinin fiyatlamalar açısından etkili olabileceğini belirtiyor.
Yorum Yap

En Çok Okunan
Ekonomi Haberleri

Son dakika haberi: Son gün yaklaşıyor, yapmayan hakkını kaybedecek!

Son dakika! Hükümetten müthiş adım! Yıl sonuna kadar...

Son dakika! Türkiye engel tanımadı! ABD'ya rağmen harekete geçiyoruz...

Son dakika haberi! Çok tehlikeli, e-devlete mutlaka bakın

Haberler geldi! İki resmi belge birleştiriliyor...

Pegasus 4 uçak daha satıyor

Emekli olduktan sonra çalışıyorsanız dikkat! Borçlu çıkmayın

Uzmanlar söylemişti! Gerçekleşiyor...

114 bin daha!

Uber fena çuvalladı! 50 milyon doları iade edecek