Dışişleri Bakanı'ndan turizmcilere önemli çağrı

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, turizm sektörüne çağrıda bulunarak ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik yaptığı operasyonun ardından fiyat kırmamalarını istedi.

16.04.2018 Pazartesi 11:04
Güncellenme: 16.04.2018 11:07
Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu ABD, İngiltere ve Fransa'nın Suriye'ye yönelik yaptığı operasyonun ardından bazı acente ve tur operatörlerinin fiyat indirimi iddialarıyla ilgili, "Bazı tur operatörleri ve acenteler fiyat kırmak için algı operasyonu yapmaya çalışıyor. Kesinlikle hiçbir otelci bu tuzağa düşmesin, fiyat kırmasın, fiyat indirimine gitmesin" dedi.
 
Bakan Çavuşoğlu, İHA'ya yaptığı açıklamada, "Bazı tur operatörleri ve acenteler fiyat kırmak için algı operasyonu yapmaya çalışıyor. Kısa süreli bir operasyon ve bizim sınırlarımızın çok ötesinde yapılan bir operasyondur. Bizim sınırlarımızla alakası yoktur. Kesinlikle hiçbir otelci bu tuzağa düşmesin, fiyat kırmasın, fiyat indirimine gitmesin" dedi.
 
Acentalara da seslenen Bakan Çavuşoğlu, "Fırsatı ganimete çevirmeyin. Acentalar fırsatı ganimet bilmesin. Birkaç saat süren askeri operasyonun etkisi de kısa sürer. Bu yıl turist rekoru kıracağız inşallah" diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

Başkentte su faturalarında indirim

Tatil fiyatları iki katına çıktı

Elektronik ticarette 'Güven Damgası' uygulaması başladı

Pistlerde adım atacak yer kalmadı

Arkadaşına kızıp, su kabağı ürünleri ile ihracatçı oldu

Karadeniz'de hamsi bolluğu

Flaş karar! Kredilerde o ücret iade...

EPDK'dan flaş petrol kararı

Fitch Ratings Türkiye'nin notunu duyurdu

Bakan Albayrak'tan konut kredisi açıklaması