Diplomatik kaynaklar Trump'ı yalanladı

Diplomatik kaynaklar: "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil”

11.10.2018 Perşembe 16:48
Güncellenme: 11.10.2018 16:58
Suudi Arabistanlı gazeteci Cemal Kaşıkçı'nın kaybolmasıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisinin doğru olmadığı bildirildi. AA muhabirine açıklama yapan diplomatik kaynaklar, "Kaşıkçı olayıyla ilgili ABD tarafının müfettiş görevlendirdiği bilgisi doğru değil." dedi.

ABD Başkanı Donald Trump, 2 Ekim'de İstanbul'daki Suudi Arabistan Başkonsolosluğu'na girdikten sonra kaybolan muhalif gazeteci Kaşıkçı ile ilgili yaptığı açıklamada, "Orada müfettişlerimiz var. Türkiye'yle birlikte çalışıyoruz ve açıkçası Suudi Arabistan'la çalışıyoruz. Ne olduğunu bulmak zorundayız." demişti.

Amerikan Fox televizyonuna konuşan Trump, bu konuyu yakından takip ettiklerini ve Türkiye ve Suudi Arabistan ile bu konuda yakın çalıştıklarını söylemişti.

Suudi reformistler için önemli bir platform olan Al Watan gazetesine katkı veren ve Batı medyasında Ortadoğu ile ilgili haberleriyle tanınan Kaşıkçı, 2 Ekim'de resmi işlemler için Suudi Arabistan'ın İstanbul Başkonsolosluğuna girdikten sonra ortadan kaybolmuştu.
 

HABER ÖNERİLERİ

Son dakika... ABD helikopteri düştü! Savaş gemisi...

Bomba iddia! Cemal Kaşıkçı'yı o öldürdü

AB'den Türkiye'ye destek kararı!

Trump'tan flaş 'Kaşıkçı' açıklaması: Sonuçları ağır olacak

'ABD büyük bir savaşa girebilir'

Çavuşoğlu: Tüm dünyaya ilan edeceğiz

Uygur Türklerini kamplara götürüyorlar!

Fransa'dan Kaşıkçı açıklaması! Askıya alındı

Köpek diye aldığı hayvan fare çıktı

Suudi Arabistan'a bir şok daha!