DHKP/C'nin sözde Türkiye sorumlusu yakalandı

İstanbul'da terör örgütü DHKP/C'ye yönelik operasyonda, İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesi "gri" kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye Komitesi Sorumlusu olan Kamile Kayır'ın da arasında bulunduğu 7 kişi yakalandı.

20.06.2019 Perşembe 12:20
Güncellenme: 20.06.2019 15:20
AA / DHA
İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri, DHKP/C'nin  talimatları doğrultusunda hareket ettiği belirlenen Halkın Hukuk Bürosu  avukatlarına yönelik çalışma başlattı.
 
 
Söz konusu soruşturma kapsamında Kağıthane'de bir örgüt hücresine  düzenlenen operasyonda, İçişleri Bakanlığının aranan teröristler listesi "gri"  kategoride yer alan ve örgütün sözde Türkiye Komitesi Sorumlusu olan "Derya" kod  adlı Kamile Kayır ile avukatlar Ayşegül Çağatay, Nadide Özdemir, Görkem Ağdede,  Ebru Timtik, Özkan Aslan ve hukuk bürosunda sekreter olan Gülser Sarıgül  gözaltına alındı. Adreste yapılan aramalarda, çok sayıda örgütsel doküman ve dijital  malzeme ele geçirildi.
 
EROĞLU'NDAN SONRA TÜRKİYE SORUMLUSU OLDU
 
İçişleri Bakanlığı'nın Terör Arananlar sayfasındaki 'Gri listede' yer alan ve örgütün sözde Türkiye sorumlusu olan 'Derya' kod adını kullanan Kamile Kayır'ın 26 Şubat'ta Okmeydanı'ndaki İdil Kültür Merkezi'ne yapılan operasyonda yakalanarak çıkartıldığı mahkeme tarafından tutuklanan örgütün sözde Türkiye sorumlusu Caferi Sadık Eroğlu'nun yerine geçtiği kaydedildi.
 
SOYLU:  YİNE DEHLİZLER BULDULAR
 
İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Bu sabaha karşı arkadaşlarımız DHKP/C'nin sözde hukuk bürosuna operasyon yaptılar. Yine dehlizler buldular. Yine gri listede bir terörist bulundu." dedi. Bakan Soylu Fatih'te düzenlenen programda esnafla bir araya geldi. Soylu bu sabah İstanbul'da düzenlenen operasyonda gri listede aranan bir DHKP/C'li teröristin yakalandığını söyledi. Soylu, "Bu sabaha karşı arkadaşlarımız DHKP/C'nin sözde hukuk bürosuna operasyon yaptılar. Yine dehlizler buldular. Yine gri listede bir terörist bulundu. Orada saklanan. Yine arananlar bulundu. Dün Tunceli'de ondan önceki gün Şırnak'ta. Peki nasıl İstanbul rahat ediyor? Doğu ve Güneydoğu'da kurduğumuz hatla." diye konuştu.
 
 
Böyle yakalandılarvideo için tıklayın
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Milli Piyango'dan "büyük ikramiye" açıklaması

YKS 2019 sınav sonuçları açıklandı

Dünyanın en hızlısı Türkiye'de görüldü!

18 yaşındaki genç kız ölüme böyle gitti!

Motorin ve benzine zam!

Polisi şehit eden sanığa ağırlaştırılmış müebbet

Bakanlık 867 bin 886 kişiyi kısa mesajla uyardı!

Türk tank çıkarma gemisi TCG Bayraktar Arnavutluk'ta!

Tecavüzle suçlanan profesöre 27 yıl 6 ay hapis talebi

3 terörist etkisiz hale getirildi