Devlet Bahçeli gizli toplantıda söyledi! Bir sırrı var

MHP Lideri Devlet Bahçeli geçen hafta "Cumhur modeli" dediği ittifak formülünü açıklamıştı. Partisinin il başkanlarıyla basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi Bahçeli ittifak formülüyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

04.12.2017 Pazartesi 09:27
Güncellenme: 04.12.2017 09:29
MHP Lideri, Cumhur İttifakı formülünün bir sırrının olduğunu belirterek herkesten biraz sabır istedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde il başkanlarıyla basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.
 
KONGRE TALİMATI
 
18 Mart 2018'de yapılacak kongre için teşkilata talimatlar veren MHP Lideri, tabanın beklentileri konusunda nabız yoklanmasını istedi.
 
 
BARAJ AŞILIR
 
Bahçeli, seçim barajının MHP'ye karşı getirildiğini, buna rağmen siyasette barajları yıkarak var olmaya sürdüklerini belirtirken, barajın hem daha önce yaptıkları gibi ittifakla, hem de HDP'nin yaptığı gibi bağımsız adaylarla aşıldığını anımsattı.
 
Yeni hükümet sisteminde, seçim sisteminin de buna uygun hale getirilmesi gerektiğini ifade eden MHP Lideri, "Cumhur modeli" dediği ittifak formülünü açıkladı.
 
"BİR SIRRI VAR, SABREDİN"
 
Bu modelde seçmenin hem ittifak hem de altındaki partiye oy verebileceğini dile getiren Bahçeli, bunun da bir sırrı olduğunu sözlerine ekledi.
 
MHP Lideri, "Bir sırrı var. Sabredin. Her şeyin zamanı var. Zamanı gelince açıklarız. MHP'nin söyledikleri hep doğru çıktı. Söylediklerimizin de doğruluğu ortaya çıkacak." diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın: ABD bize söz vermişti ama...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Tüm dünyaya ilan ediyorum...

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Deniz Baykal'dan haber var Türkiye'ye dönüyor

2018'in ilk seçim anketi geldi! Bu pazar seçim olsa...

Muharrem İnce CHP Genel Başkanlığı'na adaylığını açıkladı

2023'te İngilizlere verilecek

BBP’den sonra sıra Saadet'te

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Artık af yok

AK Parti'nin Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanlığı adayı belli oldu!