Devlet Bahçeli gizli toplantıda söyledi! Bir sırrı var

MHP Lideri Devlet Bahçeli geçen hafta "Cumhur modeli" dediği ittifak formülünü açıklamıştı. Partisinin il başkanlarıyla basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi Bahçeli ittifak formülüyle ilgili çarpıcı açıklamalarda bulundu.

04.12.2017 Pazartesi 09:27
Güncellenme: 04.12.2017 09:29
MHP Lideri, Cumhur İttifakı formülünün bir sırrının olduğunu belirterek herkesten biraz sabır istedi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, partisinin genel merkezinde il başkanlarıyla basına kapalı bir toplantı gerçekleştirdi.
 
KONGRE TALİMATI
 
18 Mart 2018'de yapılacak kongre için teşkilata talimatlar veren MHP Lideri, tabanın beklentileri konusunda nabız yoklanmasını istedi.
 
 
BARAJ AŞILIR
 
Bahçeli, seçim barajının MHP'ye karşı getirildiğini, buna rağmen siyasette barajları yıkarak var olmaya sürdüklerini belirtirken, barajın hem daha önce yaptıkları gibi ittifakla, hem de HDP'nin yaptığı gibi bağımsız adaylarla aşıldığını anımsattı.
 
Yeni hükümet sisteminde, seçim sisteminin de buna uygun hale getirilmesi gerektiğini ifade eden MHP Lideri, "Cumhur modeli" dediği ittifak formülünü açıkladı.
 
"BİR SIRRI VAR, SABREDİN"
 
Bu modelde seçmenin hem ittifak hem de altındaki partiye oy verebileceğini dile getiren Bahçeli, bunun da bir sırrı olduğunu sözlerine ekledi.
 
MHP Lideri, "Bir sırrı var. Sabredin. Her şeyin zamanı var. Zamanı gelince açıklarız. MHP'nin söyledikleri hep doğru çıktı. Söylediklerimizin de doğruluğu ortaya çıkacak." diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

CHP'li 15 milletvekili İYİ Parti'ye geçti

İYİ Parti istifaları CHP'yi karıştırdı! "Parti tüzüğüne aykırı"

Cumhurbaşkanı Erdoğan: CHP ile yürütmek mümkün değil

Partiler gözünü onlara çevirdi! Sayıları 1,5 milyon

YSK'dan İYİ Parti açıklaması

CHP'li vekillerin İYİ Parti'ye katılmasına Bahçeli'den sert sözler

Son Dakika: YSK'dan seçim açıklaması

YSK Başkanı'ndan seçim takvimi açıklaması!

15 CHP'li vekilin İyi Parti'ye katılmasına AK Parti'den ilk yorum

Türkiye'den ABD'nin 2017 İnsan Hakları Raporuna tepki