Dehşet! Siyanür döküldü: 2 ölü, 3 yaralı

İzmir'in Bayraklı ilçesinde üniversite kimya bölümü öğrencisi gencin internetten siparişle aldığı siyanürü ailesine "şerbet" diye içirmesi sonucu bu kişinin anne ve babası öldü, iki kardeşi ve kendisi hastaneye kaldırıldı.

15.05.2019 Çarşamba 07:06
Güncellenme: 15.05.2019 13:08
AA
Alınan bilgiye göre, Soğukkuyu Mahallesi'nde bir apartmanda yaşayan  Dokuz Eylül Üniversitesi Kimya Bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan (21), deney  yapmak için internetten siparişle potasyum siyanür aldı.
 
İddiaya göre, üniversite öğrencisi dün akşam evde siyanür kullanarak  bir sıvı hazırladı. Daha sonra bu sıvıyı, annesi Fatma ve babası Mehmet Kalkan'ın  "değişik bir şerbet yaptım bir tadın" diyerek içmelerini sağladı.
 
Anne ve baba siyanürü içer içmez fenalaştı. Üniversite öğrencisi, 16  yaşındaki Mehmet Taha'ya da içirmek istedi ancak kardeşi, anne ve babasının  fenalaştığını görünce kabul etmedi. Bu sırada Mahmut Can Kalkan, zorla içirmeye  çalıştığı sırada sıvıyı kardeşinin üzerine döktü.
 
Fenalaşan Fatma Kalkan'ın komşularına haber vermesi üzerine 112 Acil  Servis ekiplerinden yardım istendi.
 
İzmir Katip Çelebi Üniversitesi Atatürk Eğitim ve Araştırma  Hastanesi'ne kaldırılan baba Mehmet Kalkan ile Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi  Hastanesi'ne kaldırılan anne Fatma Kalkan müdahalelere rağmen kurtarılamadı.
 
Siyanürden etkilenen Mehmet Taha ve 4 yaşındaki Emir Can Kalkan, Ege  üniversitesi Tıp Fakültesi Hastanesine kaldırıldı.Mahmut Can Kalkan, tedavisinin ardından polislerce gözaltına alındı.
 
Kalkan'ın son zamanlarda internet üzerinden ticaret yaptığı ve bu  süreçte para kaybı yaşadığı için psikolojisinin bozulduğu ayrıca kimya bölümü  öğrencisi olmasından dolayı evde de zaman zaman deneyler yaptığı belirtildi.Öte yandan İl Sağlık Müdürlüğü ve AFAD ekipleri evde incelemelerde  bulundu.
 
İTİRAF ETTİ
 
Dokuz Eylül Üniversitesi kimya bölümü öğrencisi Mahmut Can Kalkan'ın anne ve babasını öldürdüğünü itiraf ettiği öğrenildi. Mahmut Can Kalkan'ın zehirli şerbet yaparak, anne ve babasını zehirlediğini söylediği belirtildi. Bu arada gece boşaltılan apartmanda yaşayanların sabaha doğru evlerine döndükleri öğrenildi.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Lise öğrencisi H.C.'yi gören arkadaşları 'Yapma' diye yalvardı...

Saaat 05:15'te İstanbul'da oldu! Herkes dışarı fırladı!

Eve gelen misafirleri şaşırtıyor

Kendini savcılığa şikayet etti! "Eğer devlet bana bir ceza keserse..."

Ön camdan fırladı! Hız göstergesi sabit kaldı...

Dersten kaçıp denize giren 2 liseli boğuldu

Öğrencileri döven okul müdürü, görevden alındı

Pitbull dehşeti

İnşaattan demir çalarken yakalandılar

Başkentte gece yarısı korku dolu anlar