Cumhurbaşkanı Erdoğan uyarmıştı! Açıköğretim Psikoloji programı için flaş karar

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun ilgili raporuna binaen "Açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı" yönündeki görüşünü Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına bildirmesinin ardından ilgili programlar Yükseköğretim Kurumları Sınavı (YKS) tercih kılavuzundan çıkarıldı.

06.08.2020 Perşembe 13:35
Güncellenme: 06.08.2020 13:43
Talep patladı! Kilosu 25 lira, alan yıllarca bunu kullanıyor! İletişim Başkanı Fahrettin Altun, dünkü açıklamasında, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun "Psikoloji lisans eğitiminin büyük oranda uygulama gerektiren mahiyeti ve yükseköğretimde kalitenin korunması amacıyla örgün olarak yapılmasının daha uygun olacağı yönünde" bir rapor hazırladığını ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sunduğunu bildirmişti.
 
Altun, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın, Cumhurbaşkanlığı Eğitim ve Öğretim Politikaları Kurulunun ilgili raporuna binaen "Açıköğretim psikoloji lisans programlarının kapatılmasının daha yararlı olacağı" yönündeki görüşünü, Yükseköğretim Kurulu (YÖK) Başkanlığına bildirdiğini açıklamıştı.
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın konuya ilişkin görüşünü YÖK'e bildirmesinin ardından bugün başlayan tercih süreci öncesi açıköğretim psikoloji lisans programları, YKS tercih kılavuzundan çıkarıldı.
 

HABER ÖNERİLERİ

Öğretmenden ders sırasında şok eden hareket!

Beş yıldızlı otelde cinsel istismar skandalı!

Bakan Koca corona virüste son durumu açıkladı

Türkiye ile ABD arasında kritik 'Doğu Akdeniz' görüşmesi!

Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! İşte kazandıran numaralar

Türkiye bu istismar iddiası ile çalkalanıyor! 2 ay boyunca...

Emet Belediye Başkanı Doğan, corana virüse yakalandı

On Numara sonuçları açıklandı! İşte kazandıran numaralar

Bakan Koca, 5 ilin sağlık müdürü ile görüştü

Corona virüste yeni alarm! İstanbul, Ankara...