Cumhurbaşkanı Erdoğan startı veriyor! Gezi trafiğinin ardından...

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan, eylül ayı yurtdışı gezi trafiğinin ardından Mart 2019’daki yerel seçim startını verecek. Erdoğan, gelecek ay Türkiye turuna başlayarak, belediye başkan adayları ve ittifak senaryoları için nabız yoklayacak. Adaylıklarda 24 Haziran sonuçları da etkili olacak.

11.09.2018 Salı 07:25
Güncellenme: 11.09.2018 07:27
AK Parti, sahada yerel seçim çalışmalarına başlarken, Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan da sahaya yurtdışı programlarının ardından hız verecek. Erdoğan 7 gün sürecek ABD ve Almanya seyahatinin ardından Meclis’in açılmasıyla birlikte kampanya turlarına başlayacak. Mesaisinin büyük bölümünü yurtiçi seçim çalışmalarına ayıracak olan Erdoğan’ın başta 30 büyükşehir olmak üzere kritik önemdeki kentlerin tamamını gezmesi planlanıyor. Erdoğan, erken başlatacağı kampanya turuyla AK Parti’nin belediye başkan adaylıkları için de nabız yoklayacak. Erdoğan, il ve ilçe teşkilatlarıyla bir araya gelerek AK Parti’nin mart ayındaki seçimlerdeki adaylarını netleştirecek.
 
HALKIN İTTİFAKA BAKIŞI
 
Cumhurbaşkanı Erdoğan, adayları belirlerken sahadan gelen raporları, mevcut başkanların icraatlarını ve memnuniyet düzeyini de göz önüne alacak. Türkiye genelindeki 1397 belediye için aday belirleme kriterleri arasında 24 Haziran seçim sonuçları da etkili olacak. Erdoğan, bu çerçevede teşkilattan gelen bilgiler doğrultusunda yerel seçim stratejisini ve halkın MHP ile olası ittifaka bakışını belirlemiş olacak. Bu kapsamda hem Erdoğan’ın MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ile yapacağı görüşme hem de sahadan gelen raporlar ve anketler çerçevesinde kritik şehirlerde MHP ile ittifakın çerçevesinin somutlaşacağı belirtiliyor.

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay TEKNOFEST'te

CHP, Hatay Büyükşehir Belediyesi adayını belirledi

Eski HDP Milletvekili İbrahim Ayhan kalp krizinden öldü

Külliye’de trilyon dolarlık toplantı

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Emekli Korgeneral Hasan Kundakçı Vatan Partisi'ne katıldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Tuna: Hayırlı değilse aday olmak istemem

MHP af teklifini açıkladı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ABD'ye geldi