Çöp rezilliği

Şirinyazı Göleti Kamp ve Piknik Alanı’nda hafta sonu kamp yapan grubun geride bıraktığı çöpler görenleri şaşkına çevirdi.

13.10.2017 Cuma 02:30
Güncellenme: 13.10.2017 01:29
İnterrail Türkiye ve Camprail’in, Bolu’nun Mengen ilçesi Bürnük Köyü Mevkii’ndeki Şirinyazı Göleti Kamp ve Piknik Alanı’da düzenlediği kampa yaklaşık 8 bin kişi katıldı. 2 gün süren kampın ardından gölet etrafında bırakılan çöp yığınları büyük kirliliğe yol açtı. Yağmur ve rüzgarın etkisiyle çevreye dağılan çöplerin oluşturduğu kirlilik tepki çekti. Pazartesi günü yağmur yağması nedeniyle bölgede çöp temizliğine salı günü başlandı. Dün ve bugün de devam eden çalışmada şimdiye kadar 2 kamyon çöp toplandı.
 
8 bin kişi katıldı
 
Orman Genel Müdürlüğü’nün 25 yıllığına kiraladığı kamp alanının işletme sorumlusu Turgay Kahraman, 2-3 bin katılım beklenen kampa yaklaşık 8 bin kişinin katılmasıyla çöp sorununun ortaya çıktığını söyledi. Kahraman, alana koydukları 16 çöp bidonu ve 2 römorkun yeterli gelmediğini anlatarak, şöyle dedi: “Kampa katılım yoğun olunca belediyeden 15 konteyner istedik. Ancak belediye vermedi. Bizim aldığımız önlemler de yeterli olmadı. Kamp yapan grubun da yapacak bir şeyi yok. Koyduğumuz tüm bidonlar ve römorklar doldu. Onlar da çöp poşetlerinin içinde alanda çöpleri bırakmak zorunda kaldı.”
 
İşletmeye uyarı
 
Mengen Orman İşletme Müdürü Hüseyin Şahiner “Kamp yapan grubun kalabalık olması nedeniyle Pazar günü sonunda çöpler yığılmaya başladı. Daha önceden de burada kamp yapılıyor. Çöp olacak ama sonuçta temizleniyor. Ama burada katılımın yoğun olması ve temizliğin gecikmesi sorun oluşturdu. Biz işletmeciye gerekli uyarıları yapıp, son duruma bakarak gerekirse cezai işlem de yapacağız” diye konuştu.

HABER ÖNERİLERİ

Tartıştığı oğlunu silahla vurarak öldürdü

Komşusunun yatak odasını gözetlerken yakalandı

Köpeğe tecavüz etmekle suçlanıyordu! Gerçek şoke etti

Polis, aracın içinde ilişkiye girerken yakaladığı kadına tecavüz etti

‘Üç yıl süren tecavüz mü olur!’

Yeğenine tecavüz eden dayı: Asıl o bana tecavüz etti

'Islak elbiselerimi kuruturken, kayınpederim tecavüz etti'

Ortalık yine karıştı!

Antalya’da halde düello kanlı bitti: 1 ölü

13 yaşındaki kızın yarı çıplak fotoğraflarını çekmiş