Çok önemli uyarı: O tarihe dikkat!

Siber güvenlik şirketi yetkilisi, indirimli "Bekarlar Günü" alışverişlerinde "finansal kimlik avı saldırılarına" karşı uyardı. Firma araştırmacıları, Asya ülkelerinde Bekarlar Günü olarak anılan 11 Kasım’ın aktif satış döneminde e-ticaretle ilgili sahtekarlıklarda büyük bir artış olduğuna dikkat çekti.

08.11.2019 Cuma 15:10
Güncellenme: 08.11.2019 15:18
DHA
Siber güvenlik şirketi yetkilileri 11 Kasım'da kutlanan  Bekarlar Günü için önemli uyarılarda bulundu. Yetkililer, "Dolandırıcılar bu dönemde çok daha aktif oluyorlar." dedi.
 
DİKKATLİ OLUN
 
Araştırmacılar, 2018 yılındaki büyük Bekarlar Günü indirimlerinden önce finansal kimlik avı saldırılarında büyük bir artış belirledi. Buna göre; Ekim ayındaki finansal kimlik avı saldırılarının ortalama sayısı günde 350 bin dolayındayken, 11 Kasım tarihinden birkaç gün önce, saldırıların sayısı büyük artış göstererek 950 bini geçti. Araştırmacılar bu yıl da benzer spam ve kimlik avı saldırıları yapıldığını gözlemliyor ve herkesi alışveriş yaparken dikkatli olmaları konusunda uyarıyor.
 
"HERKESE BOL ŞANS DİLİYORUM"
 
Kaspersky güvenlik araştırmacısı Andrey Kostin, "İndirim ve promosyonların kullanıcılara duyurulduğu Bekarlar Günü alışveriş yapmak için en ideal zaman olsa da bu tarih spam ve kimlik avı yapanların da en yoğun çalıştıkları zaman. Dolandırıcılar bu dönemde çok daha aktif oluyorlar. Ve bu bağlamda kampanyalardan en kısa sürede yararlanmak isteyen tüketicilerin kimlik avı için kullanılan bir web sitesini gerçek bir web sitesinden ayırma olasılıkları azalıyor. Fakat neticede temel siber güvenlik kurallarına uydukları sürece tüketicilerin endişelenmelerini gerektiren bir durum yok. Yılın en iyi tekliflerini bulma konusunda herkese bol şans diliyorum." ifadelerini kullandı.

HABER ÖNERİLERİ

Türkiye'den flaş AB üyeliği açıklaması!

Korona geçirene 3 ay ‘temaslı’ takibi yok

MİT'ten operasyon! Terörist Hizret Çalkın etkisiz hale getirildi

Rezalet görüntüler ortaya çıktı! Terörist Cemil Bayık...

Akdeniz'de sıcak gelişme! Türkiye harekete geçti...

Arabasına gözü gibi bakıyor! Tüm teklifleri reddetti, 200 bin lira...

Menemen Belediye Başkanı Serdar Aksoy tutuklandı

Bülent Arınç istifa etti!

Meteoroloji'den kritik uyarı! Yarın...

Araba sahiplerini ilgilendiriyor! 1 Aralık'ta başlayacak