CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, Ordu'da konuştu

CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce, "Seçimi kadınlar ve gençlerle alacağız. Öncelikli olarak da kadınlar ve gençlerin sorunlarını halledeceğiz." dedi.

13.06.2018 Çarşamba 17:57
Güncellenme: 13.06.2018 17:59
AA
Muharrem İnce, Cumhuriyet Meydanı'ndaki mitingde yaptığı konuşmada,  Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı televizyonda tartışma programına davet etti.
 
Kendisinin üretim ekonomisi dediğini, sanayinin atıl kalan bölümünü  işlevsel hale getirmekten söz ettiğini belirten İnce, "Ben fındığı dünyada  markası yapacağım diyorum. Zeytinyağını şişelemeden, dökme olarak satmayacağım  diyorum. Ben fabrika açacağım diyorum, sen kıraathane açacağım diyorsun. Ben aş,  iş diyorum, bunları söylüyorum." diye konuştu.
 
İnce, Birleşmiş Milletler'in, "2,5 milyon Suriyelinin daha Türkiye'ye  gelebileceği" yönünde açıklaması olduğunu anımsatarak, "Türkiye'nin bu zor  durumdan çıkabilmesi için yorgun bir adama değil, bir taze kana ihtiyaç var.  Faizle kavga etti mi, etti. Faiz yükseldi. Dolarla kavga etti mi, etti. Dolar  yükseldi. Avro ile kavga etti mi, etti. Avro yükseldi. İnce ile kavga etti mi,  etti. İnce de yükseldi. Kiminle kavga ettiyse o yükseldi." ifadesini kullandı.
 
Kemeri vatandaşların değil, devletin sıkacağını vurgulayan Muharrem  İnce, cumhurbaşkanı olduktan sonra 48 saat içinde Olağanüstü hali (OHAL)  kaldıracaklarını bildirdi.
 
İnce, şunları söyledi:
 
"Seçimi kadınlar ve gençlerle alacağız. Öncelikli olarak da kadınlar  ve gençlerin sorunlarını halledeceğiz. Şu anda 100 kadından 32'si çalışabiliyor.  Diğerleri işsiz. Çünkü kadının çalışmasının önündeki en büyük engel çocuk. O her  mahalleye bir kıraathane açacak ya, ben de her mahalleye bir kreş açacağım. Çocuk  kreşe, kadın işe. Bir fizik öğretmeni olarak söz veriyorum. Sizin çocuklarınıza  güzel hayaller kurduracağım. İyi eğitim alacaklar. Türkiye'de hiçbir sınavdan da  ücret almayacağım. Ordu'dan bunun sözünü veriyorum."

HABER ÖNERİLERİ

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik'ten önemli açıklamalar

Kılıçdaroğlu ve Akşener ittifakı konuştu

MHP 200 belediye başkan adayını açıkladı

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

AK Parti'den anket açıklaması: İstanbul ve Ankara'da...

CHP'de İzmir adayı kim olacak? İşte kulis bilgileri

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan marketlerle ilgili sert çıkış

Seçim meydanlarının yıldızı, bez çanta olacak

CHP'de İzmir arayışı: Kritik görüşme gerçekleşti

CHP ve İYİ Parti Bodrum için anlaştı!