CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümünde Kılıçdaroğlu anıtkabiri ziyaret etti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 94. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla beraberindeki heyetle Anıtkabir'i ziyaret etti.

09.09.2017 Cumartesi 12:17
Güncellenme: 09.09.2017 12:18
ANKARA (AA) -
CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilk olarak  Anıtkabir'i ziyaret eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP heyeti,  Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Kılıçdaroğlu'nun mozoleye  çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.
 
Kılıçdaroğlu, daha sonra Misakı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel  Defteri'ni imzaladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, deftere şunları yazdı:
 
"Devrimlerinizin ve Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan  arkadaşlarımızla birlikte huzurunuzdayız. Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte iki  büyük eserinizden biri olarak nitelendirdiğiniz CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümünde  sizi bir kez daha şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.
 
İlke ve devrimleriniz dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmakta,  özgürlük, adalet ve huzur içerisinde yaşamak isteyen dünyadaki tüm mazlum  milletlere ilham vermeye devam etmektedir.
 
Karakteri 'hürriyet ve istiklal' olan bizler, mazlumların güvencesi,  adaletsizliğe uğrayanların gür sesi olarak gösterdiğiniz çağdaş uygarlık  hedefinde ilelebet yürüyeceğiz. Ruhun şad olsun."
 
Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra 2. Cumhurbaşkanı  İsmet İnönü'nün kabrine de çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.
 
Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'den ayrılırken, sohbet ettiği vatandaşlarla  fotoğraf çektirdi.
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Bahçeli'nin yeni A Takımı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geri adım atmayız!

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

İrlanda takımında niye ay yıldız var

2018'in ilk seçim anketi geldi! Bu pazar seçim olsa...

Bakan Şimşek boşandı!

AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem istifa etti