CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümünde Kılıçdaroğlu anıtkabiri ziyaret etti!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin 94. kuruluş yıl dönümü dolayısıyla beraberindeki heyetle Anıtkabir'i ziyaret etti.

09.09.2017 Cumartesi 12:17
Güncellenme: 09.09.2017 12:18
ANKARA (AA) -
CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümü etkinlikleri kapsamında ilk olarak  Anıtkabir'i ziyaret eden Genel Başkan Kılıçdaroğlu başkanlığındaki CHP heyeti,  Aslanlı Yol'dan yürüyerek Atatürk'ün mozolesine geldi. Kılıçdaroğlu'nun mozoleye  çelenk koymasının ardından saygı duruşunda bulunuldu.
 
Kılıçdaroğlu, daha sonra Misakı Milli Kulesi'ne geçerek Anıtkabir Özel  Defteri'ni imzaladı. Genel Başkan Kılıçdaroğlu, deftere şunları yazdı:
 
"Devrimlerinizin ve Cumhuriyetimizin yılmaz savunucusu olan  arkadaşlarımızla birlikte huzurunuzdayız. Türkiye Cumhuriyeti ile birlikte iki  büyük eserinizden biri olarak nitelendirdiğiniz CHP'nin 94. kuruluş yıl dönümünde  sizi bir kez daha şükranla anıyor, aziz hatıranız önünde saygıyla eğiliyoruz.
 
İlke ve devrimleriniz dün olduğu gibi bugün de yolumuzu aydınlatmakta,  özgürlük, adalet ve huzur içerisinde yaşamak isteyen dünyadaki tüm mazlum  milletlere ilham vermeye devam etmektedir.
 
Karakteri 'hürriyet ve istiklal' olan bizler, mazlumların güvencesi,  adaletsizliğe uğrayanların gür sesi olarak gösterdiğiniz çağdaş uygarlık  hedefinde ilelebet yürüyeceğiz. Ruhun şad olsun."
 
Kemal Kılıçdaroğlu ve beraberindekiler daha sonra 2. Cumhurbaşkanı  İsmet İnönü'nün kabrine de çelenk bıraktı ve saygı duruşunda bulundu.
 
Kılıçdaroğlu, Anıtkabir'den ayrılırken, sohbet ettiği vatandaşlarla  fotoğraf çektirdi.
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Trump'ın görüşmesi sona erdi

Cumhurbaşkanı Erdoğan açıkladı! “Tezkere çıkarsa…”

Bahçeli MYK toplantısını MGK nedeniyle 6 Ekim’e erteledi

Kritik MGK başladı!

Erdoğan'ın konuşmasını provoke etmeye çalışan 4 PKK/YPG'liye gözaltı

Irak ve Suriye tezkeresi Meclis'e sunuldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan: ABD'ye belgelerle anlattık

2023'te İngilizlere verilecek

Optimar oy oranlarını açıkladı! Bugün seçim olsa...

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Korku içinde yaşayacaklar