CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç görevi bırakıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Ocak ayında genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım" dedi.

11.08.2017 Cuma 22:51
Güncellenme: 11.08.2017 22:54
AA
Partisinin Burhaniye İlçe Başkanlığını ziyaret eden ve partililerle  bir araya gelen Koç, yaptığı konuşmada, Türkiye'de herkesin bir bütün olarak  devlete, millete ve bayrağa saygı göstermesi gerektiğini söyledi.
 
Türkiye'nin birlik ve beraberlikle daha güçlü olacağını anlatan Koç, bu kapsamda her kesimden insanın kucaklaşmak zorunda olduğunu anlattı.
 
Koç, siyasiler olarak gençlere örnek teşkil etmeleri gerektiğini de  vurgulayarak, "Ocak ayında genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık  görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım. Biraz genel başkan baskısına maruz kalacağımı hissediyorum bırakmamam için. Yeter. Bizden daha yaşlı olanlar inatla devam ediyor ama yol açmamız lazım. Bizim örnek olmamız lazım. Gençler görevleri üstlenecek. Bıraktığımız ilkelerle devam edecekler. Bu mücadele  sürecek." dedi.
 
Koç, üzerinde her türlü baskı olduğunu, 10'dan fazla davada  yargılandığını bildirdi.
 
Sadece konuştuğu ve hak aradığı için yargılandığını anlatan Koç,  şunları kaydetti:
 
"Ne yaptım ben? Nasıl yetiştiğimizi anlattım. Hırsızlık, arsızlık yok  Allah'a şükür. Ne yaptık biz? Konuştuk, sadece hak aradık. Bir tanesi Türkiye'nin  bir yetkilisine 100 milyon dolar para gelmesini sorgulamamız. Bunu sorguladığımız  için bankacılık sırlarını açıklamaktan ve   iftira atmaktan hakim önündeyim.  Böyle günlerden geçiyoruz. Hiç haberiniz olmadan size suç icat ediyorlar. Tıpkı  Ergenekon, Balyoz'daki gibi. Şu anda da bir sürü insan içeride. Böyle günlerden  geçiyoruz."

HABER ÖNERİLERİ

AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması

'Temelini çok yakında sayın Putin ile birlikte atacağız'

Hasan Celal Güzel için TBMM'de tören düzenlendi

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Erdoğan'dan 7 dilde Nevruz mesajı

Deniz Baykal Türkiye'ye döndü

Hakimlere: Üçüncü güç olmaya layık değilsiniz

CHP eski Genel Başkanı Deniz Baykal Türkiye'ye dönüyor

Adalet Bakanı Gül'den Çiftlik Bank açıklaması!

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan erken seçim iddiaların yanıt