CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç görevi bırakıyor

CHP Genel Başkan Yardımcısı Haluk Koç, "Ocak ayında genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım" dedi.

11.08.2017 Cuma 22:51
Güncellenme: 11.08.2017 22:54
AA
Partisinin Burhaniye İlçe Başkanlığını ziyaret eden ve partililerle  bir araya gelen Koç, yaptığı konuşmada, Türkiye'de herkesin bir bütün olarak  devlete, millete ve bayrağa saygı göstermesi gerektiğini söyledi.
 
Türkiye'nin birlik ve beraberlikle daha güçlü olacağını anlatan Koç, bu kapsamda her kesimden insanın kucaklaşmak zorunda olduğunu anlattı.
 
Koç, siyasiler olarak gençlere örnek teşkil etmeleri gerektiğini de  vurgulayarak, "Ocak ayında genel başkan yardımcılığı ve genel saymanlık  görevlerimden ayrılacağım. Bayrağı gençlere bırakmak lazım. Biraz genel başkan baskısına maruz kalacağımı hissediyorum bırakmamam için. Yeter. Bizden daha yaşlı olanlar inatla devam ediyor ama yol açmamız lazım. Bizim örnek olmamız lazım. Gençler görevleri üstlenecek. Bıraktığımız ilkelerle devam edecekler. Bu mücadele  sürecek." dedi.
 
Koç, üzerinde her türlü baskı olduğunu, 10'dan fazla davada  yargılandığını bildirdi.
 
Sadece konuştuğu ve hak aradığı için yargılandığını anlatan Koç,  şunları kaydetti:
 
"Ne yaptım ben? Nasıl yetiştiğimizi anlattım. Hırsızlık, arsızlık yok  Allah'a şükür. Ne yaptık biz? Konuştuk, sadece hak aradık. Bir tanesi Türkiye'nin  bir yetkilisine 100 milyon dolar para gelmesini sorgulamamız. Bunu sorguladığımız  için bankacılık sırlarını açıklamaktan ve   iftira atmaktan hakim önündeyim.  Böyle günlerden geçiyoruz. Hiç haberiniz olmadan size suç icat ediyorlar. Tıpkı  Ergenekon, Balyoz'daki gibi. Şu anda da bir sürü insan içeride. Böyle günlerden  geçiyoruz."

HABER ÖNERİLERİ

Canlı yayında flaş açıklama: "Melih Gökçek istifa edecek!"

AK Partili Aydın: Misliyle muamele ederiz

Maliye Bakanı Ağbal: Dönen oyunları çok iyi biliyoruz!

Cumhurbaşkanı Erdoğan: İstanbul'un kıymetini bilemedik

Çavuşoğlu, Hollywood yıldızları için devreye girdi

Deniz Baykal'ın eşi yaşananları anlattı

Kulisleri sallayan bomba iddia! İstifa etmezlerse...

Gökçek’ten günler sonra ilk tweet

Başbakan Binali Yıldırım'dan sert çıkış: Sen kim oluyorsun?

Erdoğan'dan Trump'a: Ben ülkenize medeni demem...