CHP’de tüzük krizi!

20'den fazla milletvekilinin, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek tüzük kurultayı öncesinde bir bildiri yayınlamaya hazırlandıkları öğrenildi.

03.03.2018 Cumartesi 11:46
Güncellenme: 03.03.2018 11:47
CHP’de Genel Başkan ve PM’nin belirlendiği geçen ay gerçekleştirilen kurultay öncesinde de bildiri yayınlayan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve onunla birlikte hareket eden vekillerin başını çektiği gruba, kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı rakip olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve ekibinin de destek vereceği öğrenildi.
 
Cihaner ve İnce ekipleri dışında, tüzük değişikliği tartışmalarından rahatsız olan, herhangi bir ekibe dahil olmayan CHP’li bazı vekillerin de bildiriye imza koymaları bekleniyor.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP Genel Merkezi’nde Cuma günü gerçekleştirilen, Parti Meclisi üyeleri ile milletvekillerinin katıldığı toplantıda, tüzük taslağının özellikle vekiller tarafından çok sert eleştirildiği öğrenildi.
 
Cuma günü gerçekleştirilen toplantıda ayrıca, CHP tüzüğünün Atatürk’ü de içeren ilk maddelerinin değiştirilmesine çok sert eleştiriler getirildiği de öğrenildi.

HABER ÖNERİLERİ

Özhaseki, 'Bazı arkadaşlarda bir hava başladı' dedi ve uyardı

AK Parti'den anket açıklaması: İstanbul ve Ankara'da...

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Kılıçdaroğlu ve Akşener anlaştı!

Yüksek Seçim Kurulu Başkanı Güven'den "ölü, hayali seçmen" iddialarına yanıt

Cumhur İttifakı'nın Çeşme adayı çekildi

CHP ve İYİ Parti Bodrum için anlaştı!

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın: 14 Aralık'taki görüşme seyri değiştirdi!

Söke Belediye Başkanı Toyran, CHP'den istifa etti!

Bakan Çavuşoğlu ile Lavrov görüştü