CHP’de tüzük krizi!

20'den fazla milletvekilinin, önümüzdeki hafta gerçekleştirilecek tüzük kurultayı öncesinde bir bildiri yayınlamaya hazırlandıkları öğrenildi.

03.03.2018 Cumartesi 11:46
Güncellenme: 03.03.2018 11:47
CHP’de Genel Başkan ve PM’nin belirlendiği geçen ay gerçekleştirilen kurultay öncesinde de bildiri yayınlayan CHP İstanbul Milletvekili İlhan Cihaner ve onunla birlikte hareket eden vekillerin başını çektiği gruba, kurultayda Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’na karşı rakip olan CHP Yalova Milletvekili Muharrem İnce ve ekibinin de destek vereceği öğrenildi.
 
Cihaner ve İnce ekipleri dışında, tüzük değişikliği tartışmalarından rahatsız olan, herhangi bir ekibe dahil olmayan CHP’li bazı vekillerin de bildiriye imza koymaları bekleniyor.
 
CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında CHP Genel Merkezi’nde Cuma günü gerçekleştirilen, Parti Meclisi üyeleri ile milletvekillerinin katıldığı toplantıda, tüzük taslağının özellikle vekiller tarafından çok sert eleştirildiği öğrenildi.
 
Cuma günü gerçekleştirilen toplantıda ayrıca, CHP tüzüğünün Atatürk’ü de içeren ilk maddelerinin değiştirilmesine çok sert eleştiriler getirildiği de öğrenildi.

HABER ÖNERİLERİ

Ağlatan buluşma! "Bir rüyadan daha fazla bir şey"

MHP'nin af teklifi Meclis'te! "Tosuncuk bu indirimden faydalansa bile..."

AK Parti 40 şehrin röntgenini çekti

İstifa eden DSP İzmir İl Başkanı, geri döndü

Kaya Toperi hayatını kaybetti

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Türkiye olmasaydı felaket yaşanacaktı

MHP’nin affı 163 bin kişiyi kapsayacak

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan ABD'de önemli mesajlar

MHP af teklifini açıkladı

‘Hiçbir ülke bizim kadar bedel ödemedi’