Çeşme Kaymakamı Mehmet Kara'nın görev yeri değiştirildi

Ukraynalı kadına darp olayı ile ilgili Çeşme Kaymakamı Mehmet Kara'nın görev yeri değiştirildiği öğrenildi.

05.08.2020 Çarşamba 12:07
Güncellenme: 05.08.2020 13:58
Ünlü manken Daria Kyryliuk, tatil için geldiği Çeşme'de geçen 31 Temmuz'da gittiği bir beach clubtan çıkışta güvenlik görevlileri tarafından darp edildiğini Instagram hesabından paylaştı. Bu gelişme sonrası olayla ilgili soruşturma başlatılırken Çeşme Kaymakamı Hacı Mehmet Kara'nın da bugün görev yeri değiştirildi. Kara, İzmir'e Vali Yardımcısı olarak gönderildi yerine ise Ünal Çakıcı getirildi.
 
NE OLMUŞTU?
 
Tatil için Çeşme'de olan model Daria Kyryliuk, arkadaşlarıyla birlikte turistlik bir mekanın güvenlik görevlileri tarafından darbedildiklerini iddia etti. Instagram hesabından kanlar içinde kalan yüzünün fotoğrafını paylaşan model, kısa sürede gündem oldu. Saldırıdan sonra model Daria Kyryliuk ve arkadaşları Çeşme İlçe Emniyet müdürlüğüne şikayette bulundu. Polis olayla ilgili soruşturma başlattı. Konu hakkında açıklama yapan mekan işletmesi ise iddiaları kabul etmedi.
 
KÜLTÜR VE TURİZM BAKANI DA SALDIRIYI KINADI
 
Momo Beach sahibi Burak Beşer, "Bizde kendimizi ilginç bir karalama kampanyası içinde bulduk. Açıkçası çok şaşkınız. O yüzden açıklama yapma gereği hissettik. Olay işletmemizin dışında ve alakası olmayan yerde gerçekleşmiştir. Olay iki farklı misafir arasında olmuştur. Ne çalışanlarımızla ne de bizimle hiçbir alakası yoktur. İki farklı olay var. Bir tanesi tartışmadan ibaret, bu bizim bildiğimiz tarafı. Bilmediğimiz, buradan çıktıktan sonra. Kendisiyle burada tanıştık arkadaş gruplarıyla da burada tanıştık, defalarca geldiler hiçbirinde bir problem yaşamadılar. Geçen günkü olay bizi üzdü. Olan şeyi söylüyoruz, yalan söylemiyoruz görgü tanıkları şahitler de var bizde hukuksal yollara başvuracağız" ifadelerini kullandı. Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy ise modelin maruz kaldığını iddia ettiği şiddet için "Cuma gecesi Çeşme'de yaşanan, turizm bölgesinde asla olmaması gereken ve özellikle de bir kadına yönelik yapılan çirkin saldırıyı kınıyorum. Bu kabul edilemez magandalığın kimsenin yanına kar kalmayacağını hep birlikte göreceğiz" dedi.

HABER ÖNERİLERİ

Belediye başkanı itiraf etti! Videodaki öpüşen benim ama...

Cumhurbaşkanı Erdoğan yeni kararları tek tek açıkladı! 65 yaş ve üstü vatandaşlar...

Doktorlar şaşkına döndü! İkinci kez pozitif çıktı

Gülay Uygun'un ölümünde flaş gelişme! Taksici ifade verdi

12 ilde operasyon başlatıldı! Çok sayıda gözaltı...

Skandal görüntüler! Acil servisi basınca böyle barikat kurdular

Niğde'de 3.5 büyüklüğünde deprem

Adana’da DEAŞ’a uyuyan hücre operasyonu!

Sağlık çalışanlarına saldırı girişimi! Bakan Koca’dan flaş açıklama…

Çılgın Sayısal Loto sonuçları açıklandı! İşte kazandıran numaralar