Cem Ceminay

tüm yazıları
e-posta gönder

Elma dersek çık armut dersek çıkma

11.09.2018 Salı
Murat Başoğlu geçen yıla damga vuran skandaldan sonra uzun süredir sırra kadem basmıştı. Gözlerden ve dedikodulardan uzak sessiz, sakin, fırtınasız bir hayat yaşıyor gibiydi. Boşanmak zorunda kaldığı eski eşi ve çocuklarıyla tekrar birlikte olup olmadığı bilinmiyordu. Ünlü sunucu herhalde kendini toparlamaya çalışıyordu. Biz de olayı yeni yeni unutmaya başlamıştık. Şoku atlatmak üzereydik. Ama maalesef izin vermediler. Sansasyonla beslenen bir magazin programı Murat’ın intihara teşebbüs ettiği iddiasını öne sürdü. Attıkları oltaya Murat da hemen takıldı. 14 yaşındaki oğlunun ve ailesinin çok üzüldüğünü açıkladı. “Bu vicdansızlığı kendime izah edemiyorum” diyerek kabuğundan fırladı. Derken haberi yapan magazin programının sunucularından biri Murat’ın stüdyoyu bastığını ve hepsini tehdit ettiğini iddia etti. 
Bu arada söz konusu programın yapımcısı telefonla da canlı yayına bağlanıp olayı doğrulayıverdi. Diğer sunucu ise yetkililere şikayette bulunmayan yapımcısını fazla merhametli olmakla suçladı. Böylece mazide kalmış sansasyonel olaylar zinciri yeniden başladı. Ancak şansımıza daha fazla büyümeden şimdilik sanki kapandı. Yarın öbür gün bir yerden patlak verir mi vermez mi artık bilemeyiz. 
Çünkü 50 yaşındaki ünlü sunucu ortaya bir çıkıyor pir çıkıyor. Oysa ne güzel ortadan kaybolmuştu. En iyisi saklambaç oyunundaki gibi kendisine “Elma dersek çık armut dersek çıkma” demek. Sonra da hep bir ağızdan “Armut Murat armut çıkma” diye seslenmek.
 
 
AŞK KRİTERLERİ TERCÜMESİ
 
Hülya Avşar aşk hayatıyla ilgili konuşmuş. 54 yaşındaki ünlü yıldız 8 yıldır yalnız olduğunu itiraf etmiş. “Önce saygı ve huzur. Aynı evin içinde birbirimizin varlığını hissederek yok olmayı becermeliyiz” demiş. Genç sevgili istemediğini de sözlerine ilave etmiş. Yani Avşar Kızı rahatını, huzurunu kaçıracak bir ilişki istemiyor. Evinin içinde rahat olmak istiyor. Sevgilisinin dilediği zaman hazır dilediği zaman yok olmasından yana. Bu saatten sonra yanındaki erkeğin antikalıklarına ve kaprislerine tahammülü yok. İşine gelirse! Robot gibi davransa olur. Yeter ki haddini, yerini bilsin. En azından başımı ağrıtmaz diyor. Ayrıca kazandığı serveti de paylaşmaya niyeti yok. Haklı da. Bunca yıldır gecesini gündüzüne katarak çalışmış, kim bilir ne fedakarlıklar yaparak parasını biriktirmiş. Şimdi neden bunu sırf gönlünü birazcık eğlendirmek için genç bir aşığa kaptırsın? Bir de üstelik kendisini çekemeyenlerin kinayeli laflarına hedef olsun? Dalga geçmelerine göz yumsun. Yok öyle yağma. Hülya Avşar gibi güzelliğiyle efsane olmuş zekasıyla bugünlere kadar gelmiş ünlü ve popüler bir kadın kendi kurallarını yazar. Davul dengi dengine çalar. Aşk kriterleri dediğinin tercümesi budur işte!
 
 

Yazarın Önceki Yazıları

13.09.2018

Açık büfeye tok gidilmez

11.09.2018

Elma dersek çık armut dersek çıkma

06.09.2018

MANDIRA FİLOZOFU GİTTİ LEYLA’NIN KABİLESİ GELDİ

04.09.2018

İki dişini uzattı yakalarını kaldırdı Vampir Dmitri diye karşımıza çıktı

30.08.2018

Gemilerde talim vav jüride Beyazıt da var

28.08.2018

Düzeltemezsin sitem etmekle çözüm ‘Take it easy’ demekte

23.08.2018

Hatice’nin Instagram kozu ‘Ben tek siz hepiniz’ pozu

21.08.2018

Ekranda Koca Koca Yalanlar hayatta onları ciddiye alanlar

16.08.2018

Böyle kılıbıklığa can kurban

14.08.2018

Fenomen gazlamasının ınstagram bazlaması
daha fazlası...