Büyük şaşkınlık yaşadı! 'Bankaya gittim, baktım ki...'

Zonguldak'ın Ereğli ilçesinde yaşayan Kadir Danışmaz, hatalı basım 20 liralık banknotu koleksiyon değeri taşıdığı düşüncesiyle satışa çıkardı.

13.08.2020 Perşembe 18:09
Güncellenme: 13.08.2020 18:11
AA
Danışmaz, gazetecilere, Orhanlar Mahallesi'nde manav olduğunu ve bir  müşterisinden aldığı paraları kontrol ettiğinde hatalı basım 20 liralık banknotu  fark ettiğini söyledi.
 
Paranın sağ üst köşesinde bulunması gereken hologramın bir kısmının  olmadığını fark ettiğini aktaran Kadir Danışmaz, paranın sahte olduğunu düşünerek  bir bankanın şubesine gittiğini anlattı.
 
Paranın kontrol cihazına tutulduğunda sahte olmadığını öğrendiğini  dile getiren Danışmaz, "Gerçekten de böyle bir durum belki de milyonda bir gelir.  Televizyon ve gazetelerde hatalı basılmış paraları görüyorduk ama bana denk  geleceği aklımın ucundan bile geçmiyordu. Paranın sahte olduğunu düşündüm,  bankaya gittim, baktım ki 'Para gerçek' dediler. Büyük şaşkınlık yaşadım." diye  konuştu.
 
 Kadir Danışmaz, parayı saklamayı düşünmediğini, ilgilenenler ve  koleksiyonuna katmak isteyenlerin tekliflerine açık olduğunu da dile getirdi.

HABER ÖNERİLERİ

İzmir, İstanbul, Ankara ve Kayseri merkezli FETÖ operasyonu: Çok sayıda gözaltı var...

Suna Kıraç hayatını kaybetti!

65 yaş üstü ve 18 yaş altı kararı...

Mahallede suçüstü yakalandı! Eşiyle arasını düzeltmek için...

İşte tam o an! Kahvehanedeki çifte cinayet kamerada

Trabzon'da polis memuru corona virüsten hayatını kaybetti

Kan donduran olay! Cesedi parçalanmış halde bulundu

Kahreden olay! 50 yıl sonra aynı son

Ege'de şiddetli deprem meydana geldi

'Maskeli Şebnem'den kötü haber!