Bozdağ: ABD, Türkiye'yi oyalamaktan vazgeçmeli

Başbakan Yardımcısı ve Hükümet Sözcüsü Bekir Bozdağ, Zeytin Dalı Harekatı'na ilişkin olarak, "ABD, PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütleri konusunda Türkiye'yi oyalamaktan vazgeçmeli, isim veya tabela değişikliği ile terör örgütlerini ve teröristleri gizleyemeyeceğini, bu suretle gerçeği değiştiremeyeceğini ve kimseyi aldatamayacağını bilmeli." açıklamasında bulundu.

14.02.2018 Çarşamba 19:04
Güncellenme: 14.02.2018 19:43
AA
Bozdağ, Twitter hesabı üzerinden yaptığı yaptığı paylaşımında, Zeytin  Dalı Harekatı sonucunda bölgenin terörden arındırılacağını belirterek,  "Ülkemizin, sınırımızın ve bölgenin güvenliğini sağlayacağız. Sınırımız boyunca  kurulması planlanan terör koridoru ve terörün devletleştirilmesi projesini  çökerteceğiz." ifadelerini kullandı.
 
"PKK/KCK/PYD ve YPG’nin Kuzey Suriye'de etnik ve ideolojik temizlik  yapmasına, bölgenin demografik yapısını değiştirmesine ve yeni göçlere engel  olacağız. Sınırımız boyunca Sınır Güvenlik Gücü kılıfı altında terörist ordusu ve  terör devleti kurulmasına  izin vermeyeceğiz." değerlendirmesini yapan Bozdağ,  sınırın ve bölgenin güvenliğinin sağlanacağını vurgulayarak, Afrin bölgesindeki  Kürt, Türkmen ve Arapların terör örgütlerinin baskısı ve zulmünden  kurtarılacağını bildirdi.
 
Bozdağ, bölgede barış, huzur, güven ve istikrar ortamının yeniden  tesis edileceğinin altını çizerek, can, mal emniyetin temin ve tahkim edileceğini  belirtti.
 
"Ahde vefası olan bir müttefik gibi hareket etmeli"
 
Bekir Bozdağ, paylaşımında şunları kaydetti:
 
 "Bu nedenlerle ABD, PKK/KCK/PYD/YPG terör örgütleri konusunda  Türkiye'yi oyalamaktan vazgeçmeli; isim veya tabela değişikliği ile terör  örgütlerini ve teröristleri gizleyemeyeceğini, bu suretle gerçeği  değiştiremeyeceğini ve kimseyi aldatamayacağını bilmeli. PYD ve YPG'nin terör  örgütü olduğunu amasız/fakatsız kabul etmeli; terör örgütleriyle iş birliğini ve  terör örgütlerine verdiği eğitim, donatım, silah, mühimmat, araç, gereç ve diğer  bilumum desteklerini sonlandırmalı, terör örgütlerine verdiği silahları  toplamalı.
 
PYD/YPG terör örgütleriyle iş birliğinin ve bunlara desteklerinin  sebeplerini anlatarak Türkiye'yi iknayı bırakmalı, Türkiye'ye verdiği sözleri  tutmalı, Türkiye'yi anlamalı, Türkiye'nin karşı karşıya olduğu tehlike, tehdit,  saldırı ve diğer riskleri görmeli ve kabul etmeli.
 
Ahde vefası olan bir müttefik gibi hareket etmeli, Türkiye'yi rahatsız  eden eylem ve söylemlerden vazgeçmeli, kendini Türkiye'nin yerine koymalı  ve  yaptıklarını bir de bu zaviyeden ele almalıdır. Bunların yapılmaması halinde  yapılacak her şey, zaman ve emek kaybıdır."
 
  
 
 
 
 

HABER ÖNERİLERİ

Kocaoğlu'na büyük şok! Kılıçdaroğlu’nun iki seçeneği var

CHP’li Tellioğlu ‘Belirsizlikten yoruldum’ dedi ve adaylıktan çekildi

Yeni kararname yayımlandı: O hastaneler ile ilgili flaş karar

Yeni kararname yayımlandı: O hastaneler ile ilgili flaş karar

Fahrettin Altun: Terör bataklığını kurutmadan durmayacağız

Cumhurbaşkanı Erdoğan, ABD'li senatör Graham'ı kabul etti

Cumhurbaşkanı Erdoğan imzaladı, o görevlere atama yapıldı!

Aziz Kocaoğlu'ndan adaylık açıklaması

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

AK Parti'den Erdoğan'lı paylaşım