Boydaklara ceza yağdı

FETÖ davasında Boydak kardeşlere 6 ile 18 yıl arasında değişen hapis cezaları verildi. Şirket hisseleri devlete geçti

13.07.2018 Cuma 02:30
Güncellenme: 12.07.2018 23:04

Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) davasında, eski Boydak Holding yöneticilerine ceza yağdı. Tutuklu sanıklar Hacı Boydak’a 11 yıl 10 ay 15 gün, Memduh Boydak’a 18 yıl, Şükrü Boydak’a 10 yıl, tutuksuz sanıklar Mustafa, Erol, Bekir ve İlyas Boydak ile Murat Bozdağ’a 7’şer yıl 6’şar ay hapis cezası verildi. Diğer tutuksuz sanık Halit Bayhan ise beraat etti. Mahkeme, ceza verilen 7 sanığa ait şirket hisselerinin de devlete aktarılmasına karar verdi.

34 şirkete sahip, 8 ayrı sektörde faaliyet gösteren Boydak Holding yöneticilerine ilişkin Kayseri 2. Ağır Ceza Mahkemesinde görülen davada tutuklu sanıklar Hacı Boydak, Memduh Boydak, Şükrü Boydak, duruşmaya cezaevinden SEGBİS sistemiyle katıldı. Tutuksuz sanıklar Erol, Mustafa, İlyas, Bekir Boydak ile damat Murat Bozdağ duruşmada hazır bulundu.

Şirket hisseleri devlete aktarıldı

Mahkeme heyeti, tutuklu sanıklar Memduh Boydak’ı silahlı terör örgütü yöneticiliğinden, Hacı ve Şükrü Boydak’ı, silahlı terör örgütü üyeliğinden suçlu buldu. Tutuksuz sanıklar Erol, Mustafa, İlyas ve Bekir Boydak ile Murat Bozdağ ise silahlı terör örgütü üyeliğinden cezaya çarptırıldı. Ayrıca sanıkların sahip olduğu şirketlerin hisselerinin devlete aktarılmasına karar verildi. Mahkeme, sanıklar için, Anayasal düzeni ortadan kaldırmaya teşebbüs etmek, Türkiye Cumhuriyetini ortadan kaldırmaya teşebbüs ve görevini yapmaya engel olmak suçlarından ise beraat kararı verdi.

HABER ÖNERİLERİ

Son dakika: Bakan Albayrak açıkladı: Pazartesi başlıyoruz

21 bin angus İskenderun Limanı’na geldi

PKK’nın sözde Hollanda sorumlularından biri Diyarbakır’da yakalandı

Enis Berberoğlu cezaevinden tahliye edildi

İşte FETÖ'nün hedefindeki o komutan

MGK sonrası flaş açıklama: Operasyonlar sürecek

Çalıştığı bankayı 15 milyon lira dolandırdı

Adnan Oktar'ın sırrını açıkladı: Gizli kumandası vardı

PKK’da büyük kriz! Kadın teröristler isyan etti…

Son dakika: 2018 DGS yerleştirme sonuçları açıklandı