Booking’e kapı yine kapalı

Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan Booking.com ile ilgili ‘haksız rekabet’ davasında, davalı tarafın teminat karşılığında ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına ilişkin yaptığı talep reddedildi.

12.07.2018 Perşembe 02:30
Güncellenme: 11.07.2018 22:18
Türkiye’de faaliyetleri mahkeme kararı ile durdurulan ve 1 yılı aşkın süredir kapalı olan Booking.com’a kapılar yine kapandı. 
İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen, booking.com ile ilgili “haksız rekabet” davasında gelişme yaşandı. Davalı booking.com hakkında verilen ihtiyati tedbir kararının mahkeme tarafından belirlenecek bir teminat karşılığında kaldırılmasına ilişkin yaptığı ikinci talep, mahkemece reddedildi.
 
Rapor ulaşmadı
 
Mahkemenin kararında, teminat karşılığı tedbir kararının kaldırılmasının bu aşamada mümkün olmayacağı belirtilerek, bilirkişi raporunun beklenmesi gerektiği, varsa zararın rapor ile belirleneceği vurgulandı. Söz konusu kararın gerekçesinin de yazıldığı ve yeniden istinafa gönderileceği belirtildi. Bu arada, İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada, bilirkişi raporunun beklendiği ancak raporun henüz mahkemeye ulaşmadığı öğrenildi.

HABER ÖNERİLERİ

Sınırsız kotaya sınırsız fiyat

Pakistan'dan sonra ikinci ATAK siparişi Filipinler'den

Ziraat Bankası tarımsal kredileri yeniden vadelendiriyor

Muhtarın girişimi köylüye gelir kaynağı oldu

Emekliye çifte zam!

Bakan Fatih Dönmez duyurdu: 100 milyar dolarlık kaynak bulduk

Havalar soğudu çinekop tezgahları doldurdu

Şifa niyetine diktiği 'pepino' gelir kaynağı oldu

Bireysel yatırımcıya tahvil ihracının detayları belli oldu

Asgari Ücret Tespit Komisyonu toplandı