Booking’e kapı yine kapalı

Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan Booking.com ile ilgili ‘haksız rekabet’ davasında, davalı tarafın teminat karşılığında ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına ilişkin yaptığı talep reddedildi.

12.07.2018 Perşembe 02:30
Güncellenme: 11.07.2018 22:18
Türkiye’de faaliyetleri mahkeme kararı ile durdurulan ve 1 yılı aşkın süredir kapalı olan Booking.com’a kapılar yine kapandı. 
İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen, booking.com ile ilgili “haksız rekabet” davasında gelişme yaşandı. Davalı booking.com hakkında verilen ihtiyati tedbir kararının mahkeme tarafından belirlenecek bir teminat karşılığında kaldırılmasına ilişkin yaptığı ikinci talep, mahkemece reddedildi.
 
Rapor ulaşmadı
 
Mahkemenin kararında, teminat karşılığı tedbir kararının kaldırılmasının bu aşamada mümkün olmayacağı belirtilerek, bilirkişi raporunun beklenmesi gerektiği, varsa zararın rapor ile belirleneceği vurgulandı. Söz konusu kararın gerekçesinin de yazıldığı ve yeniden istinafa gönderileceği belirtildi. Bu arada, İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada, bilirkişi raporunun beklendiği ancak raporun henüz mahkemeye ulaşmadığı öğrenildi.

HABER ÖNERİLERİ

Albayrak'tan vergi borçları ile ilgili flaş açıklama!

22 milyarlık şirketin patronu belli oldu

Tüp bebek isteyenlere "sigara içmeme" şartı

Türk jetine büyük ilgi

25 gün askere gidenler tazminat alabilecek mi?

İkinci ele de zam

Altında devrim! Dünyada ilk kez Türkiye yaptı...

Bahçeşehir Gölet’e Survivor parkuru

Müjde üstüne müjde! Emekliye iki ikramiye, gençlere 3 asgari ücret ve...

Son dakika... En az bin 713 TL! Emekliye temmuzda...