Booking’e kapı yine kapalı

Türkiye’deki faaliyetleri durdurulan Booking.com ile ilgili ‘haksız rekabet’ davasında, davalı tarafın teminat karşılığında ihtiyati tedbir kararının kaldırılmasına ilişkin yaptığı talep reddedildi.

12.07.2018 Perşembe 02:30
Güncellenme: 11.07.2018 22:18
Türkiye’de faaliyetleri mahkeme kararı ile durdurulan ve 1 yılı aşkın süredir kapalı olan Booking.com’a kapılar yine kapandı. 
İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen, booking.com ile ilgili “haksız rekabet” davasında gelişme yaşandı. Davalı booking.com hakkında verilen ihtiyati tedbir kararının mahkeme tarafından belirlenecek bir teminat karşılığında kaldırılmasına ilişkin yaptığı ikinci talep, mahkemece reddedildi.
 
Rapor ulaşmadı
 
Mahkemenin kararında, teminat karşılığı tedbir kararının kaldırılmasının bu aşamada mümkün olmayacağı belirtilerek, bilirkişi raporunun beklenmesi gerektiği, varsa zararın rapor ile belirleneceği vurgulandı. Söz konusu kararın gerekçesinin de yazıldığı ve yeniden istinafa gönderileceği belirtildi. Bu arada, İstanbul 5. Asliye Ticaret Mahkemesi’nde görülen davada, bilirkişi raporunun beklendiği ancak raporun henüz mahkemeye ulaşmadığı öğrenildi.

HABER ÖNERİLERİ

Katar'dan Türkiye’ye 15 milyar dolarlık yatırım!

Kilosu altınla yarışıyor!

Borcunu ailesinden gizleyenlere Yargıtay'dan kötü haber

O vergilerde beyanname verme süreleri uzatıldı

Yüz binlerce memuru ilgilendiriyor! O ücretler belli oldu

BDDK ve SPK'dan flaş açıklama: Soruşturma başlatıldı

Türkiye de düğmeye bastı! Cep telefonu olan herkesi ilgilendiriyor

Merkez Bankası'ndan flaş karar

Yaşlıya ayda bin 907 TL! İşte gerekli şartlar

Bakan Albayrak'tan önemli açıklamalar