Blockchain teknolojisi İstanbul'da masaya yatırılıyor

20 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek ekonomik forumda, ekonomik modelleri yeniden yapılandırma potansiyeline sahip blockchain teknolojisi ele alınacak.

09.11.2018 Cuma 17:29
Güncellenme: 09.11.2018 17:30
AA
Pek çok bürokratik işlemin, ithalat ihracat, bankacılık ve sözleşme süreçlerinin hızlanmasını sağlayacak, kimlik, sağlık gibi kamu ve özel kayıtların kurumlar arasında kolayca taşınmasına imkan veren blockchain teknolojisi forumun ana odağı olarak belirlenirken, forumda söz konusu teknoloji hakkında çeşitli değerlendirmeler paylaşılacak.
 
Blockchain Türkiye Platformunun ana sponsorluğunda, düzenlenecek olan Blockchain Türkiyedeki ve Global Ekonomik Modelleri Nasıl Değiştirecek? başlıklı forumun açılış konuşmalarını Türkiye İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ve İsviçre Büyükelçisi H.E.Dominique Paravicini gerçekleştirecek.
 
Moderatörlüğünü ekonomist Atilla Yeşilada'nın yapacağı panelde Credit Suisse Araştırma Başkan Yardımcısı Samuel Traub, Smart Valor İş Geliştirme Direktörü Felix Simon, Unitalent Kurucusu ve CTO'su Bardia M. Zanganeh de konuşmalar gerçekleştirecek.
 
Dijitalleşme ve Devletin Değişen İş Modeli - Özel Sektörün Önündeki Fırsatlar oturumunda ise Düşünce Kuruluşu Procivis Think Thank Direktörü Costa Vayenas ve Kurumsal Blockchain ve Standardizasyona Giderken Ölçeklendirilebilir Trendler başlıklı oturumda da Deloitte İsviçre Zürih Bölgesinden Sorumlu Direktör Burak Yetişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunacak.
 

HABER ÖNERİLERİ

2018 yılında oyun yazılımı ihracatı 1 milyar 50 milyon dolar oldu

3600 ek gösterge tamam! 1.6 milyona müjde

Merkez Bankası'ndan flaş kar payı açıklaması!

İbrahim Kalın'dan flaş 3600 ek gösterge açıklaması

Milyonları ilgilendiriyor! Bir müjdeli haber daha geldi

Ev kadınlarına emeklilik imkanı

Ekonomi alanında düzenlemeler içeren kanun Resmi Gazete'de yayımlandı!

Son dakika... Hükümet açıkladı, savaşlar başladı! Bankalar...

Bakan Albayrak açıkladı! Başvurana o paralar geri ödenecek

Ocak 2019'da hangi emekli ne kadar maaş alacak? İşte kuruşu kuruşuna maaşlar...