Blockchain teknolojisi İstanbul'da masaya yatırılıyor

20 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek ekonomik forumda, ekonomik modelleri yeniden yapılandırma potansiyeline sahip blockchain teknolojisi ele alınacak.

09.11.2018 Cuma 17:29
Güncellenme: 09.11.2018 17:30
AA
Pek çok bürokratik işlemin, ithalat ihracat, bankacılık ve sözleşme süreçlerinin hızlanmasını sağlayacak, kimlik, sağlık gibi kamu ve özel kayıtların kurumlar arasında kolayca taşınmasına imkan veren blockchain teknolojisi forumun ana odağı olarak belirlenirken, forumda söz konusu teknoloji hakkında çeşitli değerlendirmeler paylaşılacak.
 
Blockchain Türkiye Platformunun ana sponsorluğunda, düzenlenecek olan Blockchain Türkiyedeki ve Global Ekonomik Modelleri Nasıl Değiştirecek? başlıklı forumun açılış konuşmalarını Türkiye İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ve İsviçre Büyükelçisi H.E.Dominique Paravicini gerçekleştirecek.
 
Moderatörlüğünü ekonomist Atilla Yeşilada'nın yapacağı panelde Credit Suisse Araştırma Başkan Yardımcısı Samuel Traub, Smart Valor İş Geliştirme Direktörü Felix Simon, Unitalent Kurucusu ve CTO'su Bardia M. Zanganeh de konuşmalar gerçekleştirecek.
 
Dijitalleşme ve Devletin Değişen İş Modeli - Özel Sektörün Önündeki Fırsatlar oturumunda ise Düşünce Kuruluşu Procivis Think Thank Direktörü Costa Vayenas ve Kurumsal Blockchain ve Standardizasyona Giderken Ölçeklendirilebilir Trendler başlıklı oturumda da Deloitte İsviçre Zürih Bölgesinden Sorumlu Direktör Burak Yetişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunacak.
 

HABER ÖNERİLERİ

Son dakika... Neredeyse bedava! Tarihi fırsat

Mönüye alerjeni koymayana ceza

Palamudun fiyatı, sezonu biterken 35 TL'ye çıktı

Bakan Albayrak'tan konut satışları ile ilgili flaş açıklama!

18 asırlık zeytin ağacının yağı, yarım litresi 30 bin TL'ye alıcı buldu

Son dakika... Bakan müjdeyi verdi: 2019'da başlamayı planlıyoruz

Taze kaşarda hileye dikkat: Daha sarı göstermek için...

Bakan Pakdemirli: Yakında ezber bozacak bir proje açıklayacağız

Flaş! Yeni petrol rezervi bulundu...

Kapadokya'ya tek elden yönetim, sil baştan planlama