Blockchain teknolojisi İstanbul'da masaya yatırılıyor

20 Kasım'da İstanbul'da düzenlenecek ekonomik forumda, ekonomik modelleri yeniden yapılandırma potansiyeline sahip blockchain teknolojisi ele alınacak.

09.11.2018 Cuma 17:29
Güncellenme: 09.11.2018 17:30
AA
Pek çok bürokratik işlemin, ithalat ihracat, bankacılık ve sözleşme süreçlerinin hızlanmasını sağlayacak, kimlik, sağlık gibi kamu ve özel kayıtların kurumlar arasında kolayca taşınmasına imkan veren blockchain teknolojisi forumun ana odağı olarak belirlenirken, forumda söz konusu teknoloji hakkında çeşitli değerlendirmeler paylaşılacak.
 
Blockchain Türkiye Platformunun ana sponsorluğunda, düzenlenecek olan Blockchain Türkiyedeki ve Global Ekonomik Modelleri Nasıl Değiştirecek? başlıklı forumun açılış konuşmalarını Türkiye İsviçre Ticaret Odası Derneği Başkanı Arpat Şenocak ve İsviçre Büyükelçisi H.E.Dominique Paravicini gerçekleştirecek.
 
Moderatörlüğünü ekonomist Atilla Yeşilada'nın yapacağı panelde Credit Suisse Araştırma Başkan Yardımcısı Samuel Traub, Smart Valor İş Geliştirme Direktörü Felix Simon, Unitalent Kurucusu ve CTO'su Bardia M. Zanganeh de konuşmalar gerçekleştirecek.
 
Dijitalleşme ve Devletin Değişen İş Modeli - Özel Sektörün Önündeki Fırsatlar oturumunda ise Düşünce Kuruluşu Procivis Think Thank Direktörü Costa Vayenas ve Kurumsal Blockchain ve Standardizasyona Giderken Ölçeklendirilebilir Trendler başlıklı oturumda da Deloitte İsviçre Zürih Bölgesinden Sorumlu Direktör Burak Yetişkin çeşitli değerlendirmelerde bulunacak.
 

HABER ÖNERİLERİ

Yargıtay'dan kredi masraflarına ilişkin zaman aşımı süresi kararı

Antalya Hal’inde domates 1 liraya kadar düştü

1915 Çanakkale Köprüsü Lapseki Keson İndirme Töreni yapıldı

Ve başladı! Plan hazır...

Kadınlara çifte maaş!

Emekliye memura ikramiye ve zam!

Bayramda 10 milyar liralık hareketlilik

5 bin Müslüman işadamı İstanbul’da buluşacak

İlk Avrupa ülkesi olacak!

Bayram öncesi işsizlik maaşı hesaplarda!