Bitcoin sert düştü! Son durum...

Çok kısa sürede 50 bin dolar bandını aşan Bitcoin yatırımcılarını üzmeye başladı. Son bir günde kripto para birimi Bitcoin yatırımcılarına yüzde 16 kaybettirdi.

23.02.2021 Salı 08:46
Güncellenme: 23.02.2021 08:51
 
Kripto para birimi Bitcoin sert fiyat hareketlerine sahne oluyor. Kurumsal yatırımcıların da radarına giren Bitcoin tarihi yüksek seviyelerine yükselmesinin ardından düşüş yaşadı.
 
Bitcoin geçtiğimiz gün 57 bin 925 dolar ile tarihi yüksek seviyesine ulaşırken aradan sadece bir gün geçmesine rağmen 48 bin 773 dolara geriledi. Böylece Bitcoin 24 saatte yüzde 16 oranında kaybettirmiş oldu.
 
ELON MUSK YATIRIM YAPMIŞTI
 
Milyarder iş adamı Elon Musk son günlerde kripto paralara ilişkin sıkça açıklamalar yapmaya başladı. DogeCoin ile başlayan macerasına Bitcoin ile devam eden Elon Musk, şirketi Tesla’nın 1.5 milyar dolarıyla Bitcoin almıştı.
 
Kurumsal yatırımcıları da cezbetmeye başlayan Bitcoin’deki sert düşüş küçük yatırımcıları büyük zarara sokabiliyor. Al-sat amaçlı spekülatif hareketlerde bulunan küçük yatırımcılar fiyat ve miktar hareketleri nedeniyle büyük kayıplar yaşayabiliyor.
 
YELLEN ELEŞTİRDİ
 
ABD Hazine Bakanı Janet Yellen, kripto para birimlerinden Bitcoin'in çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanıldığını belirterek, söz konusu kripto para birimini "verimsiz" ve "spekülatif" olarak nitelendirdi.
 
Yellen yaptığı açıklamada “Bitcoin'in bir işlem mekanizması olarak yaygın olarak kullanıldığını düşünmüyorum. Korkarım çoğu zaman yasa dışı finansman için kullanılıyor. İşlemleri gerçekleştirmenin son derece verimsiz bir yolu ve bu işlemlerin gerçekleştirilmesinde tüketilen enerji miktarı şaşırtıcı. Oldukça spekülatif bir varlık. Bence insanlar aşırı derecede oynak olabileceğinin farkında olmalı. Yatırımcıların yaşayabileceği potansiyel kayıplar konusunda endişeliyim” dedi.
 
ELON MUSK’TAN DOGECOIN HAMLESİ
 
İş adamı Elon Musk yaptığı açıklamalarla kısa sürede popüler hale getirdiği DogeCoin için geçtiğimiz günlerde önemli açıklamalarda bulunmuştu. Musk, büyük DogeCoin yatırımcılarının satışa geçmesiyle birlikte DogeCoin almaya başlayacağını ima ettiği tweetiyle birlikte diğer kripto para birimleri de hızlı yükseliş yaşamıştı. Musk, aracı kurum olan RobinHood’u işaret etmiş ve sonrasında ABD basınında çıkan haberlere göre RobinHood’un DogeCoin’lerin yüzde 28’ine sahip olduğu iddia edilmişti. (Hürriyet)

HABER ÖNERİLERİ

Kredi ve kredi kartı borcu olan herkesi ilgilendiriyor! 90 gün...

Ziraat Bankası ve VakıfBank resmen duyurdu! Bankada hesabı olan...

Vergi düşüyor! Sınır yok, evi olan milyonları ilgilendiriyor

Paralar hesaplara yatırılıyor! Tarih belli oldu, 5 Mart...

Elektrik açıklaması! Belli oldu, arttı

Destek paketi! Açıklama geldi, detaylar belli oldu

Ankara'da ekmek fiyatlarına zam geldi!

Ziraat Bankası'ndan müjde! Faizler siliniyor

Ev sahibi ve kiracıları ilgilendiriyor! Bugün belli oldu

Siparişlere yetişemiyor! 500 liraya satıyor, hobi diye başladı ama...