Bir mesajla para gönder

Türkiye’nin dijital cüzdanı ile ilgili önemli çalışmalar yapan BKM ile IBAN ya da hesap numarasına gerek olmadan SMS ya da WhatsApp’dan para gönderiliyor

11.02.2018 Pazar 02:30
Güncellenme: 10.02.2018 23:16

Türkiye’yi dijital cüzdan teknolojisiyle tanıştıran Bankalararası Kart Merkezi (BKM), kullanıcılarını yenilikçi hizmetlerle buluşturmayı sürdürüyor.

BKM Express, kullanıcılarının para transferlerinde IBAN ve hesap numarası gibi ayrıntılarla uğraşmaması için yepyeni bir çözüm geliştirdi. Bu çözüm sayesinde BKM Express ile “Para istemek”, bir mesaj göndermek kadar kolay hale gelecek. Bu sayede öğrenciler tek bir mesajla ailelerinden para isteyebilecek, arkadaşları ile hesap paylaşabilecek, doğum günü ve hediye organizasyonları için para toplayabilecekler. BKM Express kullanıcıları para isteme ve gönderme özelliklerini SMS ve WhatsApp yoluyla kolay ve hızlı biçimde kullanabilecek. Kullanıcılar bu özellik sayesinde mesajlaşarak para isteyebilecek. Mesajlarını iletmek için SMS, WhatsApp ya da e-posta kullanabilecekler. Dileyen kullanıcılar ekranlarında bir QR kodu oluşturarak yanlarındaki arkadaşlarından bu kodu BKM Express uygulamasıyla okutmasını isteyerek de para isteme işlemini tamamlayabilecek.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

- Uygulamadaki ‘Para Transferi’ sekmesinden ‘İste’ butonuna dokunuyorsunuz.

- Para istediğiniz kartınızı seçip, daha sonra istediğiniz tutarı giriyor ya da tutarı karşı tarafın belirlemesini seçiyorsunuz.

- ’Paylaş’ butonuna basarak oluşturacağınız linki SMS, WhatsApp veya e-posta aracılığıyla mesajlaşarak para isteyeceğiniz kişiye iletiyorsunuz.

- Dilerseniz ‘Paylaş’ butonuna basmadan da o ekranda size özel oluşturulan QR kodunu, para istediğiniz kişi yanınızdaysa, hemen BKM Express uygulaması ile okutmasını isteyerek size para göndermesini sağlayabiliyorsunuz.

HABER ÖNERİLERİ

İzmir'den "rekor" Yunanistan vizesi

Emekliye müjdeli haber geldi!

Son dakika: Asgari ücretliler dikkat! Bunu yapan az çalışıp fazla maaş alacak

Hileli maaş tazminat kazandırıyor!

2000'den sonra emekli olanlar dikkat! Zam...

Aracı olanlar dikkat zam geliyor!

11 TL'ydi 303 Euro oldu

ÖSYM’nin sınav görevlisi ücretlerinde düzenleme!

Kale gibi bankayı batırdı hâlâ krallar gibi yaşıyor

Bunu yapan işveren yandı! Cezası...