Bir mesajla para gönder | GAZETE VATAN

Bir mesajla para gönder

Türkiye’nin dijital cüzdanı ile ilgili önemli çalışmalar yapan BKM ile IBAN ya da hesap numarasına gerek olmadan SMS ya da WhatsApp’dan para gönderiliyor

11.02.2018 Pazar 02:30
Güncellenme: 10.02.2018 23:16

Türkiye’yi dijital cüzdan teknolojisiyle tanıştıran Bankalararası Kart Merkezi (BKM), kullanıcılarını yenilikçi hizmetlerle buluşturmayı sürdürüyor.

BKM Express, kullanıcılarının para transferlerinde IBAN ve hesap numarası gibi ayrıntılarla uğraşmaması için yepyeni bir çözüm geliştirdi. Bu çözüm sayesinde BKM Express ile “Para istemek”, bir mesaj göndermek kadar kolay hale gelecek. Bu sayede öğrenciler tek bir mesajla ailelerinden para isteyebilecek, arkadaşları ile hesap paylaşabilecek, doğum günü ve hediye organizasyonları için para toplayabilecekler. BKM Express kullanıcıları para isteme ve gönderme özelliklerini SMS ve WhatsApp yoluyla kolay ve hızlı biçimde kullanabilecek. Kullanıcılar bu özellik sayesinde mesajlaşarak para isteyebilecek. Mesajlarını iletmek için SMS, WhatsApp ya da e-posta kullanabilecekler. Dileyen kullanıcılar ekranlarında bir QR kodu oluşturarak yanlarındaki arkadaşlarından bu kodu BKM Express uygulamasıyla okutmasını isteyerek de para isteme işlemini tamamlayabilecek.

SİSTEM NASIL ÇALIŞIYOR?

- Uygulamadaki ‘Para Transferi’ sekmesinden ‘İste’ butonuna dokunuyorsunuz.

- Para istediğiniz kartınızı seçip, daha sonra istediğiniz tutarı giriyor ya da tutarı karşı tarafın belirlemesini seçiyorsunuz.

- ’Paylaş’ butonuna basarak oluşturacağınız linki SMS, WhatsApp veya e-posta aracılığıyla mesajlaşarak para isteyeceğiniz kişiye iletiyorsunuz.

- Dilerseniz ‘Paylaş’ butonuna basmadan da o ekranda size özel oluşturulan QR kodunu, para istediğiniz kişi yanınızdaysa, hemen BKM Express uygulaması ile okutmasını isteyerek size para göndermesini sağlayabiliyorsunuz.

HABER ÖNERİLERİ

İşte dolar ve euroda son durum

Avşa Adası bayramda nüfusunun 40 katı turisti ağırlayacak

Eximbank, döviz kredilerini revize etti!

Bakan Albayrak'ın zirvesine 3 binden fazla yatırımcı katılacak

Sezonun ilk palamutları tezgahlardaki yerini aldı

İşsizlik rakamları açıklandı

Bakan Pekcan: Yaptırımlara 533 milyon dolarlık ek vergiyle karşılık verdik

Anzer balının kilosu 940 lira; sipariş yağıyor

Son dakika: BDDK düzenlemeyi kabul etti

En ‘akıllı’ hamle olur