Bir ilimizde daha maske takmak zorunlu oldu

Çankırı'da, İl Hıfzıssıhha Kurulu'nca alınan karar doğrultusunda, bugün saat 24.00'ten itibaren maske takma zorunluluğu getirildi.

29.06.2020 Pazartesi 18:06
Güncellenme: 29.06.2020 18:06
DHA
Çankırı Valiliği'nden yapılan açıklamada, devletin, tüm kurumlarıyla koronavirüs salgınının yayılmasını ve vatandaşın hayatını tehdit etmesini engellemek için her türlü tedbiri aldığı ve uyulması gereken kuralları belirleyip, paylaştığı belirtilerek, şunlar kaydedildi:
 
"Bu kapsamda; 22.06.2020 tarihli duyuruda vaka sayısındaki azalmanın devamı için vatandaşlarımızın maske kullanımı, sosyal mesafe ve temizlik konusunda gerekli hassasiyeti sürdürmeleri hususunda bilgilendirme yapılmıştır. Ancak; bu konuda gereken hassasiyet gösterilmemiş ve ilimizdeki vaka sayısı artarak devam etmiştir. Bu nedenle; İl Hıfzıssıhha Kurulu '29.06.2020 tarihi saat 00.00'dan itibaren ilimiz genelinde vatandaşlarımızın tamamının ikametleri haricindeki kamu binaları, pazar yerleri, bahçe, bulvar, cadde, sokak gibi tüm kamusal alanlarda ağzı ve burnu tamamen kapatacak şekilde maske kullanılmasının zorunlu olduğuna' karar vermiştir. Alınan karara uymayan vatandaşlarımıza, Umumi Hıfzıssıhha Kanununun 282'nci ve diğer maddeleri gereğince para cezası verilecektir."

HABER ÖNERİLERİ

Meclis'e sunuldu! Yüz binlerce kişiyi ilgilendiriyor, 60 yaş sınırı...

İğrenç detaylar ortaya çıktı! Yaşı küçük kızları geceliği...

Bakan Koca en çok vaka olan 5 ili açıkladı!

Emniyet'ten sosyal medya açıklaması! İçerikler takip ediliyor

Böyle vicdansızlık olamaz! Aracıyla ezdi...

İstanbul plajlarına uyarı

Bakan Soylu duyurdu! Emniyet ve jandarmada yeni dönem başlıyor

Görüntüler sonrası sokağa çıkma yasağı açıklaması

Türkiye'nin corona virüs durum raporu açıklandı: 6 ile dikkat!

TBMM'den 'internete erişim kısıtlaması' açıklaması