Belçika polisi kelepçeli şüphelinin kafasını tekmeledi

Belçika'da bir polis memuru, yere yatırılarak kelepçelenmekte olan bir şüphelinin kafasını tekmeledi. Öfkesi dinmeyen polis, şüphelinin kafasına ardından yumruklar attı. Görüntülerin sosyal medyada paylaşılmasıyla birlikte polis memurunun sert müdahalesi tepkiye neden oldu.

25.05.2019 Cumartesi 11:47
Güncellenme: 25.05.2019 11:49
DHA
Olay, Belçika'nın Brüksel bölgesinde yer alan Sint-Jans-Molenbeek şehrinde meydana geldi. Yerel medyada yer alan haberlere göre; polis daha önce de sabıkası bulunan 19 yaşındaki bir genci yere yatırarak kelepçelemeye çalıştı. Bu sırada, olay yerine gelen bir polis memuru, meslektaşının yere yatırdığı gencin önce kafasına birkaç tekme attı ardından yine kafasını yumrukladı. 
 
 
"Ortam bana eski bir olayı hatırlattı, sardırganlaştım"
 
Polislerin genci darp ettiği o anlar görgü tanıklarınca kayda alındı ve sosyal medyada paylaşıldı. Görüntüleri inceleyen yetkililer, konuyla alakalı soruşturma başlattıklarını açıkladı. Sosyal medyada paylaşılan görüntüler sayesinde polis memurunun kimliği tespit edildi ve gözaltına alındı. Ancak yaptıklarından dolayı özür dileyen polis memuru bir süre sonra serbest bırakıldı.
 
 
Polis memuru hakkında soruşturma devam ederken yerel medya, polis memurunun "Bulunduğum ortam daha önce yaşadığım ölümle sonuçlanan silahlı bir çatışmayı anımsattı, bu da saldırgan bir tutum sergilememe neden oldu" savunmasında bulunduğunu yazdı. Ayrıca polis memurunun avukatının savunmanın detaylarını paylaşmadığı belirtilirken, polis memurunun 2 yıl hapis cezasıyla karşı karşıya kalabileceğine değinildi.
 

HABER ÖNERİLERİ

O ülkede alarm! Hapşırma, öpüşme ve deri temasıyla bulaşıyor

Rusya'dan ABD ve İsrail'e soğuk duş! İran da...

Beyaz Saray’ın yeni sözcüsü belli oldu

Afganistan'da 2 ABD askeri öldü

Panama'da 6.4 büyüklüğünde deprem

Trump'tan İran'a yeni tehdit: Büyük ve ezici bir güçle...

Gürcistan üzerinden Türkiye'ye geliyorlar! Tedbir alınmazsa...

Büyük depremin habercisi!

Kerimov'un kızı mal varlıklarını devlete iade etti

Altı defa ölüp dirildi! Uyandığında...