BDDK'nın Bank of China kararı Resmi Gazete'de

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu'nun (BDDK) Bank of China Turkey AŞ'nin faaliyete geçmesini onayladığı kararı Resmi Gazete`de yayımlandı.

07.12.2017 Perşembe 10:03
Güncellenme: 07.12.2017 10:04

Resmi Gazete'nin bugünkü sayısında yer alan kararda, "Yapılan değerlendirme neticesinde, Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurulu'nun 2 Mayıs 2016 tarihli ve 6880 sayılı kararı ile kuruluş izni verilen Bank of China Turkey AŞ'ye faaliyet izni verilmesi kararlaştırıldı." denildi.

DÜNYANIN YEDİNCİ EN BÜYÜK BANKASI

Bankacılık Düzenleme ve Denetleme Kurumu (BDDK) Başkanı Mehmet Ali Akben geçtiğimiz hafta yaptığı açıklamada "BDDK olarak Bank of China Turkey AŞ'nin bankacılık lisansını onayladık. Bankaya daha önce kuruluş izni verilmişti. Şimdi ise lisans verildi. Bank of China Turkey AŞ, artık resmen yarından itibaren bankacılık işlemlerine başlayabilir." demişti.

Akben açıklamasında ayrıca, "Türk bankacılık sistemi üzerinde  yapılan spekülasyonlar ve algı operasyonları dünyanın en büyük bankalarından  birinin ülkemizde faaliyete geçmesiyle tekrar boşa çıktı." yorumunda da bulunmuştu.

HABER ÖNERİLERİ

Elektrik faturalarını düşürecek uygulama başlıyor

2000'den sonra emekli olanlar dikkat! Zam...

Asker ailesine 550 lira

Nusr-et ile ilgili flaş iddia

Esnafa büyük kolaylık

Emekliye 355 lira zam

'Çiftlik Bank gibi 11 tane daha var'

Çiğ süt referans fiyatı 153 kuruş

Dikkat! 7 bin 500 lirayı almak için 10 gününüz var

Son dakika... Rusya açıkladı! Türkiye'de...