Başbakan Yıldırım'ın, Sakarya Zaferi'nin 96. yıl dönümü mesajı

Başbakan Binali Yıldırım, Sakarya Zaferi'nin 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

12.09.2017 Salı 13:32
Güncellenme: 12.09.2017 13:34
Başbakan Binali Yıldırım, "Sakarya Meydan Muharebesi'nde sergilenen azim ve kararlılık bugün de milletimizin en büyük ilham kaynağıdır. Cumhuriyetimizi korumak ve yeni başarılarla daha da güçlendirmek için büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz" dedi.
 
Başbakan Binali Yıldırım, Sakarya Zaferi'nin 96'ncı yıl dönümü dolayısıyla yayımladığı mesajda, "Kahramanlığın, şecaatin, hamiyetin ve fedakarlığın milli-manevi nişanelerini taşıyan destanlar büyük millet olmanın en belirgin tezahürüdür. Türk milleti, sahip olduğu manevi gücü ve bağımsızlık inancıyla eşine az rastlanır bir kahramanlık sergileyerek şanlı tarihini İstiklal Harbi Destanı ile süslemiştir. Sakarya Zaferi, istiklal mücadelemizin en kritik aşamasında kazanılan ve adeta nihai zaferi müjdeleyen bir destandır. Mustafa Kemal Paşa komutasındaki ordumuz, Kurtuluş Savaşı'nın her safhasında olduğu gibi Sakarya'da da benzersiz bir cesaret ve fedakarlık örneği göstermiştir. 21 gün süren şiddetli çarpışmaların ardından elde edilen zafer, halkımıza büyük moral ve güç kazandırmıştır. İstiklali uğruna çok çetin mücadeleler veren, ağır bedeller ödeyen milletimiz, vatanını düşman işgalinden kurtarmayı başarmıştır. Meclisimiz, askeri ve siyasi bakımdan önemli gelişmelere vesile olan bu büyük zaferin ardından Mustafa Kemal Paşa'ya 'Mareşallik' rütbesi ve 'Gazilik' unvanı vererek tarihi bir karara imza atmıştır" ifadelerini kullandı.
 
Yıldırım, mesajında şunları kaydetti:
 
"Sakarya Meydan Muharebesi'nde sergilenen azim ve kararlılık bugün de milletimizin en büyük ilham kaynağıdır. Cumhuriyetimizi korumak ve yeni başarılarla daha da güçlendirmek için büyük bir azimle çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Ülkemizin her köşesinde refah ve huzur ikliminin hakim olması için milletçe birbirimize kenetleniyor, istiklalimizi, cumhuriyetimizi ve demokrasimizi tehdit eden bütün şer odakları karşısında azim ve kararlılıkla mücadele ediyoruz. Sakarya Zaferi'nin 96'ncı yıl dönümünde, istiklal mücadelemizin bütün kahramanlarını rahmet ve şükranla anıyor, vatandaşlarımı muhabbetle selamlıyorum."

HABER ÖNERİLERİ

Bahçeli'nin yeni A Takımı belli oldu

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kritik görüşme

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Geri adım atmayız!

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

İrlanda takımında niye ay yıldız var

2018'in ilk seçim anketi geldi! Bu pazar seçim olsa...

Bakan Şimşek boşandı!

AK Parti'den 'erken seçim' açıklaması

İşte muhtemel 2019 seçimi oy pusulası

İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Erdem istifa etti