Başbakan Yıldırım: Şeker pancarı alım fiyatı 2 lira 35 kuruş

AK Parti Genel Başkanvekili ve Başbakan Binali Yıldırım, 2018 yılı şeker pancarı alım fiyatını 2 lira 35 kuruş olarak belirlediklerini bildirdi.

12.06.2018 Salı 20:55
Güncellenme: 12.06.2018 21:19
AA
Yıldırım, Ferhat Tüneli'nin açılışında yaptığı konuşmada, gece gündüz  demeden çalıştıklarını ve Türkiye'yi 16 yıl içerisinde 3 kat büyüttüklerini  kaydetti.
 
 "Bolu Tüneli'ni 30 yılda yapamayan bir Türkiye'den 15 yılda 400  kilometre tünel yapan bir Türkiye'ye geldik." diyen Yıldırım, Türkiye'nin artık  parmakla gösterilen ülkeler arasında yerini aldığını vurguladı.
 
 Yıldırım, "Büyük başarılar elde ettik ancak bunları kolay elde  etmedik. Bir yandan milletimizin hayal ettiği, hasretle beklediği eserleri,  hizmetleri bir bir yaparken diğer yandan da darbe girişimiyle, vesayet  odaklarıyla ve kumpaslarla önümüze çıkan terör belasıyla mücadele etmek zorunda  kaldık. Elhamdülillah, geldiğimiz noktada ülkemiz terör belasından büyük oranda  kurtulmuştur." ifadelerini kullandı.
 
Konuşmasında şeker pancarı alım fiyatlarını da açıklayan Yıldırım,  "2018 yılı şeker pancarı alım fiyatını 2 lira 35 kuruş olarak belirledik, hayırlı  uğurlu olsun." diye konuştu.
 
Dünyada 2008'de başlayan büyük krizi anımsatan Yıldırım, "2008'den  2018'e geçen 10 yıl içinde Türkiye, dünyada yapılan 10 tane mega projenin 6  tanesini yaptı. Türkiye'ye de bu yakışır." değerlendirmesinde bulundu.
 
"Terörü büyük ölçüde etkisiz hale getirdik"
 
 Terörle mücadele konusunda yürütülen çalışmalara dikkati çeken  Yıldırım, "Terörü ülkemizin gündeminden çıkaracağız dedik, elhamdülillah  yurdumuz, topraklarımız içinde, hudutlarımız içinde terörü büyük ölçüde etkisiz  hale getirdik." şeklinde konuştu.
 
Başbakan Yıldırım, CHP'nin cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce'yi  eleştirerek, "Adaylığı açıklandığı gün koşa koşa Edirne'ye giden, Edirne'de  terörün emrinde olan bir adaya destek verenden Türkiye bir şey beklemesin,  buradan ilan ediyorum." ifadesini kullandı.
 
  
 

HABER ÖNERİLERİ

Kılıçdaroğlu'ndan 'Mansur Yavaş' sinyali

Yerel seçim ve 'ittifak' toplantısı yapıldı

Dört ülkenin büyükelçisinden Cumhurbaşkanı Erdoğan'a güven mektubu

Yerel seçimler 2019 anket sonuçları! Hangi ili kim kazanır?

Cumhurbaşkanı Erdoğan: Öğretmenlik meslek kanunu hazırlanıp çıkarılacak

Muharrem İnce bombası: 'Varım' dedi

Cumhurbaşkanı Erdoğan 'Cemal Kaşıkçı' cinayetindeki detayları paylaştı

Erdoğan'ın sözleri Bozdağ'ın gözlerini yaşarttı

Milletvekillerinin maaşı artık kesilmeyecek!

AK Parti grup toplantısında İngilizce ve Arapça yayın olacak