Balkanlar’a ‘Türk mutfağı’ yatırımı

Yerinde ve taşıma yemek hizmeti veren Parıltım Yemek, yurt dışına ilk yatırımını Balkanların Paris’i olarak anılan Bükreş’e açtığı fabrika ile yaptı. Bir sonraki durak Bulgaristan...

08.07.2018 Pazar 02:30
Güncellenme: 07.07.2018 22:30
PINAR KARAHAN
Yerinde yemek hizmetleri, taşıma yemek, kafe hizmetleri ile davet ve organizasyon hizmetleri sunan Parıltım Yemek, yurt dışındaki ilk üretim tesisini Romanya’nın başkenti Bükreş’te açtı. 1980’li yıllardan bu yana yemek sektöründe olduklarını ve 2009 yılında Parıltım Yemek’i kurduklarını anlatan şirketin Genel Müdürü Bahadır Aydın, “Yurt dışına açılmanın mutluluğu içerisindeyiz” dedi. Bükreş’te bir fabrikaya taşıma yemek hizmeti vermeye başladıklarını anlatan Aydın, “Türk yemeklerini tanıtacağız. İmam bayıldı, kuru fasulye, dolma gibi yemeklerimiz menülerimizde olacak” ifadelerini kullandı.
 
% 15 büyüyeceğiz
 
Günlük yemek sayılarının 1.000 kişiye ulaştığını belirten Aydın, “Yeni yatırım bölgelerimizde yüksek bir büyüme potansiyeli görüyoruz” diye konuştu. Bükreş’teki toplam yatırımlarının yaklaşık 3 milyon TL’yi bulacağını da anlatan Aydın, şunları kaydetti: “2016 ile 2017’de yüzde 20 büyüme kaydettik. Bu yıl için büyüme hedefimiz yüzde 15. Yılı 330 milyon TL ciroyla kapatmayı, 300 kişiye daha istihdam yaratmayı planlıyoruz. Bir sonraki yatırımımız Bulgaristan olabilir.”
 
Habersiz denetim
 
Parıltım Yemek’in koşulsuz müşteri memnuniyeti ilkesi doğrultusunda faaliyetlerini sürdürdüğüne vurgu yapan Bahadır Aydın, yeni yatırım bölgelerinde de gıda güvenliği ve İSG uzmanlarından oluşan kalite güvence ekibiyle birlikte, müşterilerine sürdürülebilir ve kaliteli hizmet sunmaya devam edeceklerinin altını çizdi. Aydın, üretim alanlarına habersiz denetimler gerçekleştirdiklerini, çalışanlarına gıda güvenliği, hijyen, iş sağlığı, iş güvenliği, çevre yönetimi ve ilk yardım eğitimleri verdiklerini söyledi.

HABER ÖNERİLERİ

Konut satışları Haziran'da yıllık yüzde 22.4 arttı

Plajlar doldu taştı! Adım atacak yer yok

Bu bahisi kesin devlet kazanır

Müjde üstüne müjde! Emekliye iki ikramiye, gençlere 3 asgari ücret ve...

‘Milli servet’ dedik gözümüz gibi baktık

F35’lerin fiyatı yüzde 6 ucuzladı

Microsoft net karını ve gelirini artırdı

SGK'dan prim müjdesi geldi!

Bedelli askerliğe gidecek çalışanlar ne yapacak? İşte merak edilen soruların cevapları

Doktorlar ve diş hekimlerine güzel haber