Ayşe Brav

tüm yazıları
e-posta gönder

Enerji veren renk sarı ve tonları

07.07.2018 Cumartesi

Renk kartelamızda pozitif, ihtiyaç duyulan bir renk olan Gen Z sarısı bu sezonun en popüler rengi. Ancak bu rengi konbinlerken siyan, beyaz ve nötr renklerle kullanmaya dikkat edin...

Her sezonun kendine özgü bir renk trendi var ve biz bu trendleri tarzımıza yansıtmaya bayılıyoruz. Tam da ‘millennial pembe’ trendi eskimeye başlamışken sizi pembenin yerini alacak parlak ve neşeli bir renk ile limon sarısı ile tanıştırayım. ‘Gen z yellow’ bu sezon pembenin tacını ele geçiriyor. .
Sarı renk trendi, tazeliği ve canlılığıyla ünlülerin Instagram paylaşımlarından defilelere kadar bu sezon her yeri sarmış durumda. Renk kartelamıza pozitif, ihtiyaç duyulan bir renk olan Gen Z sarısı geçtiğimiz aylarda stil sahibi bir ünlüye dönüştü. 
Bu trendin Beyonce ile başladığı kabul edilebilir. Klibinde giydiği fırfırlı Roberto Cavalli elbisesi stil sahibi birçok kadının çeşitli etkinlik ve düğünlerde onu taklit etmesini sağladığı kesin.
Eskiyen  pembe renk trendi, akıllı genç kadınlardan oluşan neslin çıkardığı yeni feminizm dalgası sırasında kadınlık çağrısı yapmak için kullanılmıştı. Sarı, oyunun değişen genleri olan Genç Z’lerin iyimser bakış açısını temsil ediyor. Pantone Color Institute’un yönetim direktörü Leatrice Eiseman, Refinery’a Sarı rengi şöyle tanımlıyor. “Umudu, iyimserliği ve neşeyi en iyi yansıtan renk. Güneş ışığının ve sıcaklığın evrensel sembolü. Bu özelliklerin tümü, onu Gen Z’nin aradığı şeyin sembolik bir temsili haline getiriyor - gelecek için yenilenmiş bir umut ve amaca yönelik bir enerji.”
 
Sarıyı, siyah ve beyazla giyin 

 

Birçok tasarımcı  güneşin renginin çekiciliğini sahneledi. Şimdi asıl soru bu rengi nasıl kucaklayabilirsiniz? Feminen bir şıklık için Selena Gomez’in ‘Fetish’ isimli klibindeki elbiselerini örnek alabilirsiniz.    Bu mevsim  gardırobumuzun renk paletine egemen olan dondurma renkleriyle, Gen Z sarısının kombinleneceği birçok alternatif var. Paris moda haftasında Emili Sindlev’in  bize sunduğu çiçek desenli elbise sarı rengi lila, su mavisi ve kırmızı ile ne kadar uyum içinde olabileceğini gösteriyor. Ayrıca sarı rengin birkaç farklı tonunu kıyafetleriniz ve aksesurlarınızda kullanarak kombinleyebilirsiniz. Ama biraz daha vurgulu bir tutum istiyorsanız Sarıyı kesinlikle beyaz ve siyah renkleriyle kullanmalısınız.
 
Cesareti olanlar sarıyı kullansın
 
Sarı bir parça giydiğinizde  parlaklığı ve kontrastı için kıyafetinizin geri kalanında nötr tonlar tercih edin. Bir etek, üst, elbise veya şort olmak üzere bir parçayı sarı seçin ve daha sonra nötr renkler ile dengeleyin. Bu, sarıların kıyafeti çok fazla zorlamadan odaklayabileceği anlamına gelir.  Cesareti olanlar için tabi ki her şey sarı sloganını kullanabiliriz. Bütün kalbinizle bu trendlere bulanmak istiyorsanız kilometrelerce ötelerden farkedilmeye hazır olun. Gigi Hadid, Kendall Jenner ve Rihanna’dan ilham alarak sarı renkte kıyafetinizi yine sarı aksesuarlar ile kombinleyip cesur ve dikkat çekici bir tavır takınabilirsiniz.

Yazarın Önceki Yazıları

15.09.2018

Doğal güzellik cilt temizliği ile başlar

08.09.2018

Renkli sonbahar

25.08.2018

80’ler etkisi

18.08.2018

Sonbaharın 8 etkili parçası

11.08.2018

Havuzbaşı şıklığı

04.08.2018

İster romantik ister vahşi

28.07.2018

Yazın ışıltısı bitmesin

21.07.2018

Sevimli cruise modası kıyafetler

14.07.2018

Zamansız klasik puantiye

07.07.2018

Enerji veren renk sarı ve tonları
daha fazlası...