Ayşe Brav

tüm yazıları
e-posta gönder

Bu sene her yer kadife

28.10.2017 Cumartesi

Bu yılın en gözde trendlerinden biri  kadife. Yeni başlayanlar için kadife kıyafet almanın ve giymenin püf noktalarını sizler için derledim.

Fitilli ya da düz kadife olsun sezonun en çok beğenilen kumaşlarından biri o. Yumuşak dokusuyla soğuk kış günlerinde özellikle tercih edilen bu kumaş havaların soğumasıyla en gözde günlerini yaşıyor. Topshop, Asos ve Sportsgirl gibi markaların olmazsa olmazı arasında yer alan kadifeler özellikle bilek hizasında biten botlarla kombinleniyor.

Renkli olun

Mini ya da maxi olsun kadife alt grubunun en büyük tercih edilen kıyafeti etekler. Özellikle sloganlı bir tişört, deri bir ceket, parlak botlarla rahatlıkla kombinleyebilirsiniz. Ne kadar renkliyseniz o kadar göz alıcısınız.

Ceketler favori

Boyfriend ya da dar kesimli bir ceket bile olsa, hatta kimono ile birlikte muhteşem bir uyum yakalıyor kadife. Fitilli kadife üst grubunda çok gözde değil ama yine de bu kumaşla yapılan tasarımlara sık sık rastlamak mümkün. Özellikle ceketleri boğazlı kazak ya da büyük kemerlerle kombinleyebilirsiniz.

Kazak ve elbise

Yaz aylarından bu yana en büyük favorimiz. Fitilli jilelerin yanı sıra düz kadife kumaştan ince askılı elbiseler boğazlı kazaklarla inanılmaz bir uyum sağlıyor. Bitmedi, yağmur çamur demeden kadife giyeceğiz bu sene. Her tonu, her rengi moda. Yumuşak bir hissiyatı var, bulutta yürümek gibi hatta çorapla dışarıya çıktınızı düşündürecek kadar hafif olacaklar.

Aksesuarlar

Minik çanta modasını da hakimiyeti altına aldı kadife. Minimal estetik arayanlar için renkli bir alternatif olmaya aday.

İddialı renkler!

Özellikle elektrik mavisi, siyah, bordo, kırmızı ve hardal sarısı vazgeçilmez. Uçuk pembe ve pastel tonlarda da inanılmaz ürün seçeneği mevcut olsa da bu dört renkten en az birinden ,bir ürün alıp koca kışı tamamlamanız mümkün.

Yazarın Önceki Yazıları

06.01.2018

2018'de öne çıkacak 10 trend

30.12.2017

Yılbaşı akşamı nerede ne giymeli?

25.11.2017

Sıcak kış

18.11.2017

Transparan şıklık

11.11.2017

Bu kış herkes çiçek açıyor

04.11.2017

Bu kış giymeniz gereken 7 Sex and the City kombini

28.10.2017

Bu sene her yer kadife

21.10.2017

Miniler zirvede

14.10.2017

Bu kış maskülen stillerle ısınacağız

07.10.2017

Paris’te volanlar ve danteller başroldeydi
daha fazlası...

Günün Yazarlar

Eda Solmaz

Müzik ile iyi hissedeceksiniz

Koray Caner

Lüksün ve teknolojinin buluşması

Güngör Mengi

Ve Afrin savaşı başladı!

Müge İplikçi

Bir çokomilk, iki voltaren lütfen!

Mert Nayır

Parça parça geldi, tam anlaşılmadı diyenlere