Ayşe Brav

tüm yazıları
e-posta gönder

Kış kadınları seksi ve romantik

Paris Haute Couture Moda Haftası ve Hazır Giyim Moda haftaları sanat ve moda dünyasını bir araya getirmekle kalmadı, yaz ortasında kış sıcaklığıyla yeni trendlerin de habercisi oldu.

08.07.2017 Cumartesi

Lüks detaylar ön planda

Chanel’in geçen yılki roketi bu yıl Eyfel Kulesi’ne dönüştü. Marka oversize kabanları markayla bütünleşen tüvit kumaşıyla geri getirdi. Kadife ve tüyler de koleksiyonla birlikte kış sezonunda lüks detayların revaçta olacağını gösterdi.  

Maskülen dişilik

70. yılını kutlayan Dior eski pilot kıyafetlerini grinin 50 tonu olarak yeniden yorumladı. Maria Grazia Chiuri’nin tasarımları kıtalar arası yolculuğu anlatırken kadınlara maskülen bir dişilik vadeden tasarımlar dikkat çekti. Konukların ise ağırlıklı olarak bere ve şapka taktıkları gözlendi.  

Tüylerle gelen kuğu asaleti

Tüylü tasarımlar Ralph&Russo’nun kırılgan tasarımlarına bir kuğu asaleti veriyor. Tüyler bu sezon da kış sezonunda bolca görülecek.  

Peri masalından çıkmış gibi

Sindrella’lar gerçektir çünkü Valli peri masallarını günümüze taşıyan tasarımlarıyla gece 12’yi vurmadan giyilebilecek kabarık prenses tasarımlarına imza attı. Bu da önemli gecelerde prenses olmanın modasının asla geçmeyeceğinin bir göstergesi.

Zarif amazonlar

Marka bu sezon amazonlardan da esinlenmiş olacak ki zırh görünümlü tasarımlar markanın zarif gece elbiselerinde sıklıkla görülüyor. Tabi bu savaşçı kadın görüntüsünün işlemeler ve boncuklarla süslü olduğunu hatırlatalım.

Şifon ve ipekler revaçta

Lübnanlı tasarımcı lüks tasarımlarını taşlı küpelerle tamamladı. Normal küpeleri kıkırdak hizasında kullanılan klipsli küpelerle kombinleyen Hobeika, elf benzeri yeni bir moda akımı başlatacak gibi görünüyor. Tabi şifon ve ipeklerle yaptığı hareketli tasarımlar da hafife alınacak gibi değil.  

Yaka iğnesi gibi nakışlar

İsrailli modacı çiçek nakışlarını çoğul değil tekil olarak kullandı. Yaka iğnesi görünümlü bu nakışlar çeyiz efektini şık gece elbiselerine taşıdı.  

Rozetler geri döndü

Belçika markası Af Vandervorst eski rozetleri yeniden kullanıma aldı. Şapkalarda yoğun olarak kullanan marka hediyelik eşyayı günümüz moda severleriyle buluşturdu. 

Yazarın Önceki Yazıları

15.09.2018

Doğal güzellik cilt temizliği ile başlar

08.09.2018

Renkli sonbahar

25.08.2018

80’ler etkisi

18.08.2018

Sonbaharın 8 etkili parçası

11.08.2018

Havuzbaşı şıklığı

04.08.2018

İster romantik ister vahşi

28.07.2018

Yazın ışıltısı bitmesin

21.07.2018

Sevimli cruise modası kıyafetler

14.07.2018

Zamansız klasik puantiye

07.07.2018

Enerji veren renk sarı ve tonları
daha fazlası...